На Закарпатті нараховується 260 родовищ мінеральних та геотермальних вод
В Ужгородському прес-клубі відбулося засідання на тему: «Перспектива розбудови водної спортивної інфраструктури України на геотермальних джерелах Закарпаття».
Обговорення відповідної теми відбулося й у Верховній Раді України, де тему представив Роберт Левицький, голова Федерації водних видів спорту Закарпаття. За його словами, Федерація діє вже 9 років, за кількісними показниками стала однією з перших в Україні, хоч починала у 2007 році фактично з нуля, на ініціативі ветеранів спорту. Більше 1000 юних плавців сьогодні – це значний показник. У зв’язку з бурхливим розвитком нашої федерації ми постійно запрошуємо керівників Федерації плавання України, до нас приїздив Денис Силантьєв, а також вже вдруге ми раді вітати першого віце-президента Федерації Володимира Шуміліна».
Роберт Левицький також пояснив суть своєї пропозиції щодо розбудови водної спортивної інфраструктури України на геотермальних джерелах Закарпаття. Їх унікальність полягає у розташуванні родовищ за 200 метрів до поверхні, тоді як в інших регіонах – за кілометр й більше, що здорожчує видобуток. «Ми пропонуємо всій Україні розглядати геотермальні води Закарпаття як потенціал для розвитку всього регіону. Так само, як Буковель став прикладом комплексного розвитку інфраструктури на Франківщині. Також корисний і досвід сусідньої Угорщини: на своїх геотермалах вона збудувала цілу державну політику та економіку, систему реабілітації, оздоровлення, розваг», – каже Роберт Левицький.
Володимир Шумілін, перший віце-президент Федерації плавання України зауважив: «Я вдячний Федерації водних видів спорту Закарпаття за активну роботу на Закарпатті, розвиток плавання. Сьогодні ми працюємо над організацією змагань, розвитком плаванням у регіонах, розбудовою інфраструктури. Мені приємно було побачити, як відбулися змагання серед дітей в Ужгороді – на високому рівні, з живою конкурентною боротьбою. Роберт Левицький глибоко вивчив тему можливості розбудови інфраструктури на Закарпатті і це дуже цікава пропозиція».
Щодо розбудови інфраструктури на Закарпатті, Роберт Левицький пояснив власну позицію: «Основні водні види спорту – олімпійські. Разом з тим сьогодні в Україні гостро постало питання відсутності професійної спортивної бази для водних видів спорту. Вважаю, що саме Закарпаття потенційно має найкращі можливості для розбудови потужного спортивного комплексу, який стане базою для українських спортсменів та залучить до країни професійних спортсменів найвищого рівня з-за кордону. Наявність геотермальних джерел в Закарпатті дає можливість не тільки звести тут потужний комплекс, а й значно здешевити його експлуатацію. Води Закарпаття завдяки їх геотермальним властивостям можна використовувати як у лікувальних цілях так і для теплопостачання та обігріву плавальних басейнів.
Близькість 4 кордонів з країнами Євросоюзу робить майбутній водний комплекс привабливим для розвитку міжнародних контактів, а найголовніше – дає можливість проводити як тренувальні, так і спортивні турніри між цими країнами протягом цілого року. Для спортсменів із країн ЄС приїзд на Закарпаття є набагато реалістичним, аніж до центральної чи Східної України».
Держава витрачає наразі колосальні кошти для проведення тренувальних зборів (у т.ч. спарингів) за межами країни. Натомість ми на Закарпатті, за умови зведення професійного водного комплексу, можемо забезпечити проведення спільних тренувань наших спортсменів із східноєвропейськими колегами.
Національний центр дефлімпійської підготовки спортсменів в Євпаторії відійшов окупанту. Ми повинні створити альтернативу».
На Закарпатті нараховується 260 родовищ мінеральних та геотермальних вод, більшість з яких є унікальні.
Закарпатський артезіанський басейн має високі експлуатаційні запаси термальних вод, які могли б забезпечити розбудову цілої інфраструктури, в тому числі: лікувальна, реабілітаційна, оздоровча, розважальна і насамперед – спортивна.
Головними складовими необхідності будівництва водного комплексу у Закарпатті є: геополітична локація, наявність потужних запасів геотермальних вод, необхідність надання ефективного економічного імпульсу регіону, потреба держави та водних видів спорту у створенні потужної професійної бази для підготовки збірних команд всіх рівнів.
«Таким чином, Закарпаття готове стати центром українського водного спорту, залучити міжнародний спорт та забезпечити олімпійцям найвищу якість підготовки», – переконаний Роберт Левицький.
Відомий тренер Ісрафіл Васількін додав: «У нас є великі перспективи. Навіть серед дітей з обмеженими можливостями є майстри спорту! Наразі дуже багато залежить від інфраструктури. Сьогодні ми випереджаємо Львів, але вже завтра ситуація може змінитися, тому що для розвитку потрібен сучасний басейн. У нас немає наразі жодного муніципального басейну на Закарпатті, і це проблема номер один. Так, ми займаємося у комерційних басейнах, а навчання плаванню – це життєво необхідний навик, це важливо для оздоровлення та для фізичного розвитку, уникнення проблем з хребтом».
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися