На Закарпатті засновують Майстерню гончарства
З 20 по 25 травня в одному із сіл на Іршавщині – Приборжавському – відбудеться перша дитяча майстерня ремесел. Це буде майстерня гончарства.
Дві групи дітей віком від 6 до 15 років вчитимуться ліпити з глини, як це робили у давнину їхні прадідусі та прабабусі. Виготовлять власну глиняну чашку, декорують її та випалять у справжній «земляній» печі, яку можна змайструвати власноруч.
Азам гончарства дітей навчить Олеся Возницька, відома в Україні кераміст з Ужгорода, власниця майстерні авторської кераміки Natura Ceramica.
ХТО ЗАСНОВНИК ДИТЯЧИХ МАЙСТЕРЕНЬ РЕМЕСЕЛ
Дитяча майстерня ремесел в Приборжавському – це перший пілотний проект неформального об’єднання А2О2. Його заснували дві пари: мистецьке подружжя Олесі та Андрія Возницьких та родина закарпатців, які зараз проживають у Києві: журналістки Олесі Кешелі та підприємця, який займається інноваційними проектами, Андрія Ісака.
А2О2 так і розшифровується: два Андрія та дві Олесі) ) )
ЯКА МЕТА ДИТЯЧИХ МАЙСТЕРЕНЬ РЕМЕСЕЛ?
Мета, навколо якої об’єдналися друзі, – навчити народним ремеслам закарпатських дітей. А саме:
Як працювати з традиційними матеріалами, які дає закарпатська природа (які фактично оточують нас у житті): глиною, деревом, шерстю і тд.
Як адаптувати народні вироби до життя у 21 столітті, щоб ними можна було не лише милуватися, а й використовувати у побуті.
Як поєднати у ручній роботі елементи народного стилю та сучасного дизайну.
Як перетворити народне ремесло на бізнес. Як правильно використовувати соцмережі та гаджети, щоб продати свої вироби.
Чи ціниться ручна робота у світі? Чи може вона стати справою життя?
ЧОМУ А2О2 ПОЧАЛО З МАЛЕНЬКОЇ МАЙСТЕРНІ В СЕЛІ?
Засновники А2О2 вважають, що саме діти – найкраща, відкрита для усього нового і прекрасного аудиторія. Тож об’єднання вирішило не починати з масштабних проектів з «відродження ремесел», не робити виставок чи фестивалів, а йти безпосередньо в маленькі села і працювати з дітьми.
В А2О2 переконані: навчившись ремеслу від знаних майстрів, зробивши своїми руками річ із природніх матеріалів, дізнавшись про історію та інструменти, які використовували наші пращури, діти по-справжньому зрозуміють цінність ручної роботи. Вони побачать, що красиві, якісно зроблені вироби – це не просто непотріб, «сувеніри одного дня», а речі, які дорого коштують на ринку. А отже, щоб отримати професію, заснувати бізнес, не обов’язково їхати на заробітки. Можна творити вдома і продавати свої вироби по всьому світу.
Участь у майстернях безкоштовна, це благодійний проект, який засновники реалізовують власними силами та коштами.
ПРОГРАМА МАЙСТЕРНІ:
20 травня
Знайомство з матеріалами та інструментами, підготовка глини до роботи, ліпка виробів (основний – чашка, проте за бажанням можна виліпити тарілки, підставки і тд).
21 травня
Декорування виробів різними способами
25 травня
Випалювання виробів у «земляній печі», яку майстри разом з дітьми зроблять своїми руками. В результаті кожна дитина отримає повністю придатний для використання у побуті виріб, зроблений своїми руками.
Вручення подарунків та сертифікатів про проходження навчання у майстерні.
За детальнішою інформацією звертайтеся:
Олеся Кешеля, тел: +380505604265
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися