81002
12:30 27.042019

Ужгородські торакальні хірурги щороку дають нове дихання майже чотирьом сотням людей. ВІДЕО

Життя 16592

Операції виконують надскладні, рятуючи усі органи грудної клітини, не лише легені, а й стравохід, трахею та діафрагму. У 2008-му році перше таке спеціалізоване відділення у Закарпатті відкрив Ігор Келемен, хірург, який 37 років поспіль, по кілька разів на тиждень проводить у операційній від 4-х до 12-ти годин.

Лікар розповідає, легеня на дотик дуже ніжна, тому зшити її, аби повернути герметичність, функціональність і еластичність дуже складно. Але, коли усе вдається, людина за півроку реабілітації повністю повертається до нормального життя.

До відкриття цього відділення таких хворих, зі складними патологіями стравоходу чи трахеї, відправляли на лікування до медичних закладів Києва та Львова. Тому коли молодий торакальний хірург після навчання у Вінниці, інтернатури у Сумах та 10-ти років роботи з провідними Київськими хірургами приїхав в єдине на той час торакально-легеневе відділення, на базі обласного тубдиспансеру, де виконували лише маленьку частину з необхідних людям операцій, почав домагатися відкриття нового відділення. Сьогодні тут працює команда з 23-ох людей, троє з них хірурги. Є 25 ліжок для хворих і усі необхідні умови в палатах та операційних. До речі, у останній, розповідає хірург, зупиняється час.

Цікавість до хірургії Ігору Келемену передалася від батька, який був земським хірургом на Рахівщині. Тому допитливий хлопчина, вже з 8-го класу допомагав татові у операційні. У Ігора Ярославовича двоє синів, та жодному з них лікувальна справа до душі не припала, тому тут у відділенні, чоловік виховує молоде покоління, яким передає усі свої знання.

Найскладніше для хірурга, розповідає завідувач відділення – втрачати пацієнтів, бо з роками бути черствим так і не навчився. Найкраще – бачити чіткий результат своєї роботи, коли за кілька років людина забуває про хворобу, а хірург пам’ятає той тяжкий стан і просто тішиться результатом.

Лікування тут має три основні напрямки: травми грудної клітини, специфічні гнійні захворювання та онкологія. Остання патологія з 25-ти ліжок у відділенні займає 10. Хірурги кажуть: дедалі більше пацієнтів звертаються на тих стадіях, коли допомогти дуже складно і якщо б хворобу виявили трохи раніше, операції можна було б уникнути. Тому просять людей не ігнорувати болі, задишки і хрипіння, а звертатись для перевірки до фахівців.

Олександра Туранова, Євген Бочок, телеканал “Sirius”

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Злочинну групу, до складу якої входило двоє жінок, викрили на Закарпатті
13:51
У ФК «Минай» новий рекордсмен за кількістю проведених ігор за команду
13:27
На Закарпатті СБУ викрила доцента вишу, яка за хабарі допомагала «студентам» ухилятися від мобілізації
13:18
У Чопі затримали батька та сина, які викрали автомобіль у місцевого жителя
12:29
У Тячеві затримали водія, який скоїв смертельну ДТП та втік з місця події
12:02
На Закарпатті два підприємця вкрали газу на 33,5 млн грн
11:44
Ужгородська футзальна ліга: розклад протистоянь 3-го туру
11:27
Всі новини