В Ужгороді завершився фестиваль театрального мистецтва
Третій фестиваль камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури» завершився вчора ввечері в Ужгороді виставою «На західному фронті без перемін» Івано-Франківського національного академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка.
Це перша в Україні постановка однойменного роману Еріха Марії Ремарка. Герої – «втрачене покоління», 20-річні хлопці, які ще вчора навчалися, мріяли, а тепер кинуті в кривавий бруд Першої світової війни. Як вижити і залишитися людьми – стоїть перед ними непросте в жорстоких реаліях питання. Пронизлива і відверта історія про війну і проти війни – надзвичайно актуальна, на жаль, у зв’язку з ситуацією на сході України, і для сучасного українського глядача.
Перед виставою її режисер, заслужений артист України Олексій Гнатковський, на прес-конференції розповів про роботу над постановкою. Директор і художній керівник Івано-Франківського національного академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка народний артист України Ростислав Держипільський зазначив, що хотілося б представити на ужгородській сцені й інші постановки, наприклад, «Оскар і Рожева пані», «Солодка Даруся» тощо.
Після тригодинної вистави директор та художній керівник Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру Василь Марюхнич подякував гостям за емоції від гри на сцені, вручив диплом лауреата фестивалю «Під цвітом сакури» та передав акторам символ фестивалю – статуетку, яку виготовив скульптор Олександр Сопільняк.
Також Василь Марюхнич подякував за підтримку в проведенні фестивалю Ужгородській міській раді, департаменту культури Закарпатської ОДА.
Нагадаємо, 12-18 квітня в Ужгороді під час третього фестивалю камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури», в якому беруть участь провідні театральні колективи України, представили 7 п’єс, більшість – на малій сцені Закарпатського облмуздрамтеатру імені братів Шерегіїв. Зокрема, окрім івано-франківського, глядачі побачили колективи Львівського національного академічного українського драматичного театру імені Марії Заньковецької, Волинського академічного обласного українського муздрамтеатру імені Тараса Шевченка, Київського академічного театру «Колесо», Київського академічного «Молодого театру». Із виставою «Спадкоємець» виступили й «господарі» фестивалю – закарпатські «шерегіївці».
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися