У Хусті презентували унікальну філателістичну виставку
Сьогодні, 22 березня, у Хустському краєзнавчому музеї відомий столичний колекціонер і філателіст Олександр Канівець презентував унікальну виставку. Її експонати – перші марки Української держави 1918-1923 років. Представив киянин на широкий загал і не менш цікаву експозицію – “Марки Гуцульської Республіки та Карпатської України”, у якій підібрано оригінальний матеріал 1939-1945 рр. Як зауважив автор, експонати збирав протягом 25-30 років. У такому форматі виставка була представлена в атріумі Закарпатської облдержадміністрації, а після Хуста помандрує іншими містами Закарпаття.
“Не привезти експозицію до Хуста – третьої столиці України – було б історично несправедливо. З 15 по 18 березня виставка діяла в Ужгороді, опісля відвідала Мукачево. Для її презентації була виготовлена спеціальна поліграфічна продукція, замовлено марки до 80-річчя проголошення Карпатської України.
Зауважу, що серед експонатів є надзвичайно рідкісні марки, що становлять велику історичну цінність”, – поділився Олександр Канівець, який представляє Київське товариство філателістів та Черкаське, Закарпатське земляцтва.
До слова, столичний філателіст не вперше відвідує Закарпаття з пересувною виставкою. Мова йде про посмертну маску Т.Шевченка та колекцію “Останнім шляхом Кобзаря”, до якої ввійшли раритетні конверти, зібрані під час походу-реквієму (від Санкт-Петербурга до Канева) з нагоди 150-річчя від перепоховання Т.Шевченка.
У Хусті ж першими відвідувачами виставки рідкісних українських марок стали школярі Хустської ЗОШ I-III ст. №2, для яких короткий екскурс в історичне минуле зробили власне автор експозиції та в.о. директора музею Борис Прокопів.
Триватиме експозиція до понеділка, тож усі бажаючі мають чудову нагоду ознайомитися з експонатами.
Богдана КЛЕКНЕР, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися