Екологи закликають закарпатців перестати спалювати суху траву
Державна екологічна інспекція у Закарпатській області закликає всіх краян відмовитися від практики спалювання сухої трави, листя
З настанням перших теплих днів люди починають господарювати на городах, подвір’ях, прилеглих територіях. Це – нібито хороша справа, та часто таке прибирання завершується спалюванням залишків листя, сухої трави, інколи навіть різного сміття. В такому випадку добрі наміри при наведенні чистоти і порядку можуть мати згубні наслідки для довкілля і здоров’я людей.
Шкода від спалювання трави багатолика та вкрай небезпечна. До складу диму від спалювання сухої рослинності та її залишків входять пил, окиси азоту, чадний газ, важкі метали і низка канцерогенних сполук. Крім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найбільш отруйних речовин для людей та тварин. Ненависний дим, від спалювання залишків рослинності, наповнює все навкруг, проникаючи навіть у домівки. Дуже часто спалювання сухої трави переростає у великомаштабні пожежі. Швидкість поширення вогню при вітряній погоді надзвичайно висока, а тому локалізувати її на відкритих територіях дуже важко. Пожежами в екосистемах завдається величезна шкода грунтам, рослинному та тваринному світу. Такі випалювання погіршують якість грунтів та призводять до змін видового складу рослинності. У вогні гинуть корисні комахи, мікроорганізми, практично всі тварини, які живуть у сухій траві або на поверхні грунту.
Державна екологічна інспекція у Закарпатській області закликає всіх краян відмовитися від практики спалювання сухої трави, листя, чагарників. Давайте будемо свідомо дотримуватися вимог природоохоронного законодавства, правил пожежної безпеки, спільно дбати про стан нашого довкілля!
Нагадуємо, що спалювати суху рослинність заборонено й відповідно до чинного законодавства. Згідно ст.77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення за випалювання стерні, пасовищ, рослинності або її залишків та опалого листя на сільськогосподарських землях, вздовж автомобільних доріг і залізниць, у парках, зелених насадженнях та газонів у населених пунктах передбачено штраф у розмірі від 170 до 340 грн. для громадян і від 850 до 1190 грн. для посадових осіб. При цьому випалювання рослинності в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду тягне за собою накладення штрафу на громадян від 340 до 680 грн. і на посадових осіб – від 490 до 1700 грн. За порушення вимог пожежної безпеки в лісах ст.77 КУпАП передбачено відповідальність у вигляді накладення на штрафу на громадян від 17 до 51 грн. і на посадових осіб – від 51 до 170 грн. Але якщо такі дії призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значній площі, то цією ж статтею передбачено відповідальність у вигляді накладення адмінстягнення на громадян від 51 до 170 грн. і на посадових осіб – від 119 до 204 грн.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися