Ужгородцям розповіли про нову посаду центру зайнятості
В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція Юрія Фущича, директора Закарпатського обласного центру зайнятості. Йшлося про новації, які чекають на шукачів роботи у 2019 році та основні підсумки 2018 р. Зокрема, буде запроваджено інститут кар’єрного радника для шукачів роботи та безробітних та інститут консультанта роботодавця.
Планується ще кілька нових сервісів та розробка механізмів зацікавлення трудових мігрантів повернутися на ринок праці, про які детальніше розповів Юрій Фущич. «У практичну роботу служби зайнятості запроваджено нову форму підбору кадрів роботодавцям на засадах рекрутингу. Це забезпечує індивідуальний підхід працівників до укомплектування наданих вакансій. У 2018 році суттєво збільшено базу вакансій, яка зросла у порівнянні з 2017 роком на 17,6 % до 3,5 тис. одиниць, що сприяло оперативному працевлаштуванню шукачів роботи. Усього ж упродовж минулого року забезпечено роботою 20,6 тис. осіб, що майже на 0,7% більше обсягів 2017 року», – каже директор обласного центру зайнятості.
Як зазначив Юрій Фущич, негативним чинником на ринку праці залишається професійно-кваліфікаційний дисбаланс між попитом та пропозицією робочої сили. «В Україні 75% випускників шкіл здобувають вищу освіту і лише 25% – професійно-технічну. У Європі показники протилежні: 30% випускників здобувають вищу освіту, 70% – професійну. З метою забезпечення потреб роботодавців у кваліфікованих робітничих кадрах служба зайнятості протягом минулого року залучила до професійного навчання 2,4 тисяч безробітних».
За словами Юрія Фущича, переважна більшість підприємств області відчуває нестачу якісної робочої сили. Показник безробіття на Закарпатті 10,1%, по Україні- 9%. У порівнянні з 2017 роком минулого року цей показник дещо зменшився – на 0,4%. Відбувся ріст середньої заробітної плати. Якщо два роки тому за цим показником область була в останній «п’ятірці», то сьогодні вона – у першій «п’ятірці».
Для подолання кваліфікаційного дисбалансу на ринку праці служба зайнятості розгорнула активну профорієнтаційну роботу серед безробітних та шукачів роботи, школярів та студентської молоді на основі сучасних інформаційних технологій. Це IT-платформа «Профорієнтація та розвиток кар’єри» яка працює з листопада 2018 року і її послугами скористалось більше 1,5 тис. краян. З жовтня запрацювала платформа «Консультативна мережа Моя професія», де зареєстровано 1,2 тис. користувачів, впроваджуються нові мобільні додатки та веб-ресурси.
Щодо настроїв молоді майже 77% закарпатців хочуть здобувати вищу освіту, у тому році таких було більше – 81%. У європейських країнах тенденції протилежні: тільки кожен 5-6 здобуває вищу освіту, інші молоді люди орієнтуються на робітничі професії. Тому зорієнтувати молодь обрати спеціальність справді, яка подобається, ще одне із завдань центру зайнятості. Службою зайнятості запроваджено комплексне профорієнтаційне супроводження учнів випускних класів шкіл області, починаючи вже з 8 класу і до закінчення ними школи. Послуги з профорієнтації отримали 77,7 тис. школярів.
За січень у пошуках роботи до обласного центру зайнятості звернулося понад 4 тисячі закарпатців, вдалося працевлаштувати за місяць 1566 осіб. На сьогодні зібрано 2855 вакансій: 84% вакансій робітничих професій, 15,5% вакансії які потребують вищої освіти.
На сьогодні завершено реорганізацію служби зайнятості, що дозволило збільшити чисельність працівників, які надають соціальні послуги безпосередньо в громадах. «У рамках здійснення модернізації та сприяння продуктивній зайнятості з січня 2019 року запроваджено інститут кар’єрного радника», – наголосив Юрій Фущич. Кар’єрні радники є індивідуальними консультантами осіб, які шукають роботу, та зареєстрованих безробітних у пошуку роботи, у плануванні кар’єри та підвищенні конкурентоспроможності на ринку праці, зокрема через залучення до професійного навчання. Вони забезпечують супровід безробітних від дня звернення до центру зайнятості до факту працевлаштування,
Підбиваючи підсумки роботи Закарпатської обласної служби зайнятості, Ю.Фущич окреслив плани роботи на 2019 рік, серед пріоритетів – запровадження нових та розвиток існуючих сервісів надання послуг, поглиблення співпраці з органами місцевої влади та соціальними партнерами, передусім роботодавцями, легалізація робочих місць та заробітної плати, підвищення результативності реалізації активних програм сприяння зайнятості.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися