Хуст – у списку фіналістів «7 чудес України»
Оргкомітет акції “7 чудес України: історичні міста та містечка” оголосив 1 червня 21 фіналіста. Розпочинається старт голосування за сімох переможців.
Про це повідомив ініціатор акції, засновник Фонду “Рідна країна” Микола Томенко на презентації нового етапу акції, передає “Укрінформ”.
“Сьогодні ми оголошуємо міста-фіналісти і відсьогодні можна голосувати. Кожен може запропонувати свої 7 чудес. Система голосування захищена від зловживань. Голосування триватиме до 25 вересня. А 27 вересня, на День туризму, ми оголосимо переможців акції, нагородимо і після того починаємо працювати – знімати спеціальні фільми про переможців, готувати поліграфічні видання різними мовами”, – сказав Томенко, додавши, що оргкомітет дійшов згоди обрати по одному номінанту з області і зараз у списку представлена практично вся Україна, від Донеччини до Закарпаття.
Він також акцентував на необхідності привернути увагу до деяких історичних міст, зокрема до унікальної, античної культури Ольвії на Миколаївщині; або Сковородинівки на Харківщині, пов’язаної з ім’ям геніального філософа, 300-річчя від дня народження якого відзначатиметься у 2022 році на рівні ЮНЕСКО; або Петриківки на Дніпропетровщині, що представлена знаменитим розписом, який 2013 року завоював статус ЮНЕСКО як об’єкт нематеріальної культурної спадщини.
“Для нас важливо зробити крок до менш розкручених брендів, вийти за межі столиці, обласних центрів або таких об’єктів, які є загальновідомими. Ми позиціонуємо історичні міста та містечка – з їхньою історією, історико-архітектурним обличчям, збереженістю пам’яток, туристичною інфраструктурою, оздоровчим фактором. Ми спонукали владу на місцях активізуватися, покращити під час акції всі наявні можливості, щоб прийняти більше людей у відпочинковий сезон, що, своєю чергою, покращить економічну ситуацію цих міст”, – зазначив Томенко.
Водночас Любомир Михайлина – генеральний директор Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника – наголосив, що оргкомітет цього року мав певні труднощі з визначенням фіналістів, оскільки в Україні нараховується більше 400 історичних міст та містечок і “добра половина наших міст сягає своєю історією ще середньовіччя, значна частина – часів Київської Русі, а Ольвія була заснована ще у VІ столітті до н.е.”.
“Досвід попередніх років показує, що в таких змаганнях переможених немає, від участі в цій акції перемагають усі номінанти. Думаю, що ця акція пожвавить потік туристів до наших історичних міст і містечок, що своєю чергою спонукає органи місцевого самоврядування, всю громаду привести свої міста до ладу, покращити інфраструктуру. Тобто тут у нас і просвітницька місія, і якоюсь мірою економічна”, – сказав Михайлина.
Генеральний директор “Укрінформу” Олександр Харченко додав: “Ця акція показує, що, незважаючи на війну, на всі болісні проблеми, ми рухаємося вперед. Зокрема, Донеччина прийняла програму розвитку туризму. І там є дуже цікаві речі, як той же Святогірськ, який є серед 21 кандидата. Тобто на Донеччині теж розвивається туризм і туди теж можна їхати”.
Ще один член оргкомітету – народний артист України Анатолій Хостікоєв наголосив: треба любити і знати свою землю. “Для того, щоб полюбити щось, треба це хоча б побачити. І це дуже велика справа”, – сказав він.
Відтак, за рішенням оргкомітету, до списку фіналістів увійшли такі об’єкти: Балта (Одеська обл.), Бердичів (Житомирська обл.), Бердянськ (Запорізька обл.), Берислав (Херсонська обл.), Біла Церква (Київська обл.), Вижниця (Чернівецька обл.), Володимир-Волинський (Волинська обл.), Галич (Івано-Франківська обл.), Глухів (Сумська обл.), Диканька (Полтавська обл.), Жовква (Львівська обл.), Канів (Черкаська обл.), Ніжин (Чернігівська обл.), Ольвія (Миколаївська обл.), Петриківка (Дніпровська обл.), Сатанів (Хмельницька обл.), Святогірськ (Донецька обл.), Сковородинівка (Харківська обл.), Теребовля (Тернопільська обл.), Тульчин (Вінницька обл.), Хуст (Закарпатська обл.).
Нагадаємо, у 2008 році були оголошені переможці акції “7 природних чудес України”.
До “7 природних чудес України” увійшли біосферний заповідник “Асканія-Нова” (Херсонська область), регіонально-ландшафтний парк “Гранітно-степове Побужжя” (Миколаївська область), Дністровський каньйон (Вінницька, Івано-Франківська, Тернопільська, Хмельницька обл), Мармурові печери в Криму, національний природний парк “Подільські Товтри” (Хмельницька обл), озеро Світязь (Волинь) і національний природний парк “Синевир” (Закарпаття).
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися