У Закарпатському краєзнавчому музеї відбувся конкурс із виготовлення закарпатської іграшки. ФОТО
У Закарпатському обласному краєзнавчому музеї з нагоди Міжнародного дня захисту дітей втретє, якому передували майстер-класи від художників і майстрів народної творчості під назвою “Традиційна закарпатська іграшка”, повідомила «Карпатському об’єктиву» прес-служба Закарпатської облради.
Проводився він з ініціативи та за сприяння управління культури, служби у справах дітей облдержадміністрації і, звісно, музейників та членів крайового осередку Національної спілки майстрів народного мистецтва України.
На подвір’ї – облаштовані столи, на них – іграшкові взірці та матеріали, а це – дерево, глина, тісто. То тут, то там гуртяться діти, яких зібралося понад 70 з різних крайових дитячих будинків і будинків сімейного типу. Серед них-юні переселенці зі сходу України.
Відомі художники, наукові співробітники та фахівці декоративно-прикладного мистецтва, а це – Наталія Стегура, Олександра Гаркуша, Людмила Губаль, Марія Купарь, Ольга Дурда, Вікторія Сімкович, Янка Микита щиро діляться своїми навичками та секретами справи. Дітки швидко познаходили цікавинки для себе і заметушились, як у веселому вулику.
Завітали на свято до дітей представники влади, депутати та митці.
Від імені депутатського корпусу краю, його очільника Михайла Рівіса з теплим вітальним словом до присутніх звернувся перший заступник голови облради Йосип Борто. Він зазначив, що наше Закарпаття завжди славилося міцними родинними традиціями, яке донині серед лідерів і щодо кількості багатодітних сімей. Але, на жаль, реалії сьогодення є більш суворими, і ми розуміємо, що поряд з нами живуть діти – інваліди, сироти та такі, що позбавлені батьківського піклування. Живуть і діти, на рідній землі яких сьогодні ведеться тяжка війна, і які налякані потужними вибухами та стріляниною. Саме вони передусім потребують допомоги, турботи дорослих. І ми, дорослі, повинні зробити все, аби зростали всі діти здоровими і щасливими. Бо вони – майбутнє нашої держави.
– Дозвольте від усього серця подякувати організаторам сьогоднішнього дійства за подаровані дітям хвилини радості і щастя. Окреме спасибі за любов, терпіння і добро всім, хто докладає неабияких зусиль до благородної справи виховання підростаючого покоління, – наголосив Йосип Борто. Та навів одну з найкращих цитат бразильського письменника, романи якого перекладено 112 мовами світу Пауло Коельо: «Дитина може навчити дорослого трьом речам: радіти без всякої причини, завжди знаходити собі заняття і наполягати на своєму». Далі промовець підкреслив, що сьогодні ми будемо вчитись одні в одних кращому і разом робити все для того, аби в нашому чудовому краї завжди панували мир, спокій і стабільність.
На завершення урочистої церемонії представники родин випустили у небо голубів – як символ миру. Гарного настрою додали святу розважально-ігрові програми від акторів академічного обласного театру ляльок “Бавка”, в яких діти залюбки брали участь та цікава екскурсія Ужгородським замком.
Не обійшлося без вишуканих подарунків від організаторів свята, які учасники дійства повезуть із собою додому разом із теплими спогадами про цей, щасливий першочервневий день.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися