74225
15:20 25.012019

Закарпатський художник пропонує відчути музику... очима

Життя 3017

Відчути музику можна не тільки на слух, переконані митці. 19 січня 2019 року в галереї ILKO відбувся непересічний музично-художній проект «Якого кольору джаз?» за участі закарпатського художника Влада Габди й джазового колективу з Дніпра DARK SIDE QUARTET.

В ужгородській галереї ILKO презентували неймовірний проект “Якого кольору джаз?”. Про це повідомляє культурно-мистецька фундація Brovdi Art.

Керівник проекту Ігор Барциховський розповідає, що задум виношував із 40 років! «Колись на джазовому фестивалі у Донецьку побачив проект художника під назвою «Я і джаз». Та у ньому було все, крім джазу. Я довго шукав формулу, як же побачити джаз. І одного разу почув фразу: «У цій картині не вистачає джазу». Минув деякий час і я подивився знову на ту картину. У ній з’явився джаз. Знаєте як? Я сам не знаю. Тоді я зрозумів, що джаз – це настрій. І коли я познайомився з Владом Габдою, зрозумів, що саме з його допомогою вдасться візуалізувати джаз хлопців. У ході роботи над проектом для мене зникла межа між джазом і живописом. Виявляється, таке співвідчуття називається синестезією».

Експозиція складається із двох блоків по чотири роботи, а музична частина – із двох блоків по чотири композиції. Над візуалізацією джазу Влад Габда працював 4 тижні, однак спільно з колегами по проекту дійшли згоди, що кожен у праві сам визначати, якій композиції пасує те чи те художнє втілення.

Влад Габда зауважує: «Глядач може сам обрати, яка картина у нього асоціюється з конкретною композицією. Вважаю, будь-що фігуральне чи конкретне не віддавало б і частини вражень від глибокого джазу. А джаз хлопців справді дуже глибокий та сучасний, сьогоднішній. І якби я намалював скрипічний ключ, нотки чи трубу – це було б просто смішно. Сучасній музиці – сучасне мистецтво. Часто композитори мислили в кольорі – це дивно, але факт. І цей проект – наша спроба побачити музику в кольорі».

Художник зізнається, що почув цікавий відгук щодо створених для проекту полотен: «Одна дівчина сказала, що її маленький син дуже легко вивчив кольори за моїми картинами – і навіть заради цього одного хлопчика вже варто було створити цей проект і ці картини».

А от автор музики Даніїл Вінаріков каже: «Вважаю, проект удався – це щось значно більше, ніж просто концерт. Люди мають очікування не тільки до нашої музики, але й до проекту в цілому. Це нагода подивитися на свою музику під новим кутом, завдяки живопису пишеш та навіть сприймаєш джаз зовсім по-іншому. І в очах слухача була помітна зацікавленість, була віддача – ужгородська публіка дуже вдячна, тому сподіваємося на продовження цієї взаємодії».

Проект реалізують і в інших містах: Києві, Дніпрі, Харкові… А поки оглянути роботи в ужгородській галереї ILKO, щоправда, уже без джазового супроводу, можна до 10 лютого 2019 року.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах