7128
08:48 1.062016

Як закарпатці вищу освіту здобувають. Інфографіка

Життя 3298

OsvitaНі для кого не секрет, що вища світа на Закарпатті давно стала чимось на кшталт обов’язкового атрибуту молодої людини у багатьох випадках.

Та і роботодавці часом дають жару. Наприклад, просять диплом, аби прийняти людину на посаду продавця машин у автосалоні. Інтерес до освіти саме вищої і його поступове зростання показує й інформація ГУС в Закарпатській області від 1995 року і до нашого часу, повідомив «Карпатському об’єктиву» мультимедійний відділ Ужгородського прес-клубу.

Так, якщо на зорі незалежності закарпатці надавали перевагу профтехосвіті, то у 2008-2009 роках ВНЗ вдалося сильно наростити темпи кількості випускників. Імовірно, це пов’язано зі введенням ЗНО. Втім, уже в 2011-2012 роках лихоманка почала спадати і зараз ми все ще бачимо більшу кількість випускників ВНЗ, аніж ПТУ? але ця тенденція може змінитися.

Що ж до ПТУ, то тут крива має досить плавний характер але показує поступові темпи зниження. Це може бути пов’язано з тим, що мережа ПТУ, на відміну від ВНЗ, практично не змінювалася, а актуальність цих професій так само носить більш-менш постійний характер. Спад тут швидше за все, пов’язаний з тим же інтересом до вишів, наявністю складених тестів ЗНО, непрестижним статусом робітничих професій тощо.

ВНЗ I-II рівнів акредитації ще з 90-х не були надто популярні, а з роками показують тенденцію до поступового спаду кількості випускників.

Якщо ж подивитися на співвідношення кількості випускників 11 класів та кількість вступників до ВНЗ I-IV ступенів акредитації, бачимо, що картина не зовсім така, як здається. Насправді лише близько половини випускників шкіл іде по завершенню школи до закарпатських інститутів та університетів. Не слід, однак, забувати, що частина дітей може вступати до ВНЗ за межами області чи взагалі йти у європейські виші. Разом з тим бачимо, як поступово кількість студентів таки зростає.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах