70486
14:09 4.122018

В Ужгороді жінок навчали, як ламати стереотипи та активізовувати внутрішні ресурси

Життя 2502

У вівторок, 4 грудня, в обласному центрі Закарпаття репрезентували соціальну гру «Бути жінкою».

Це настільна гра, яка належить до категорії так званих «серйозних». Під час неї можна перевтілитися в одну з восьми унікальних героїнь і «прожити» її життя. Усі вони мають магічні супер-сили, але потрапляють у реальні ситуації, борються за рівні права й будують своє щастя.

Для цього їм доводиться долати упередження, несправедливість та інші перепони на шляху до успіху. Особистості героїнь у грі відповідають реаліям України, яка перебуває у стані війни й де жінки активно долучаються як до громадської діяльності, бізнесу, навчання, побудови стосунків та сім’ї, так і захисту батьківщини в лавах Збройних сил.

– Розроблена гра експертами українського благодійного фонду «Stabilization Support Services» у рамках проекту, що реалізується за фінансової підтримки Українського жіночого фонду, – розповідає Анжела Бабкіна, радниця з питань ВПО в Закарпатській області. – Захід проходить у рамках щорічної всесвітньої кампанії «16 Днів проти насильства», яка триває з 25 листопада по 10 грудня (Міжнародний день прав людини).

Нагадаємо, цьогоріч акція «16 Днів проти насильства» стартувала із лозунгом «Подолаємо насильство разом». Вона  спрямована на заборону фізичного, економічного, сексуального та психологічного тиску. Головним завданням учасників заходу є забезпечення містян роздатковим матеріалом, зокрема  контактами та листівками, куди слід звертатися в разі потреби.

Одним із наочних прикладів того, як можна разом подолати насильство в нашій країні та як діяти в тих чи інших ситуаціях, є настільна гра «Бути жінкою».

– Це інтерактивна гра. Розпочала свій шлях вона з міста Києва. Зараз ми граємо на Закарпатті для того, аби спробувати подолати стереотипи щодо жінок у нашій країні. Героїні гри зовсім різні за віком, соціальним статусом, з різних міст України. Ми можемо пройти їхніх життєвий шлях, спробувати досягти ту мету, яку вони перед собою ставлять, – розповідає пані Анджела. – Ця гра допомагає стати впевненішими в собі, а також показує, що подібні ситуації можуть трапитися з будь-ким.

За словами організаторів заходу, всі бажаючі мають можливість зіграти в цю настільну гру в бібліотеці-філії № 2 Ужгородської ЦМБС та в Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці. Також цю гру можна безкоштовно замовити, зайшовши на сайт «Радник». Тож якщо у вас організація, де доречно мати таку гру, вона є у вільному доступі.

Насамкінець організатори акції зазначають, що гра розрахована на категорію від 15-річних дівчат до жінок поважного віку. Утім у неї можуть грати й чоловіки, аби зрозуміти, якими бувають стереотипи щодо їхніх дружин, матерів, доньок.

Христина БІКЛЯН

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Оперативники Чопського загону викрили спробу незаконного переміщення партії безакцизних сигарет
16:45
В Україні за останній період почастішали випадки реєстрації захворювання свиней на африканську чуму
15:40
Перший сніг на дорогах – поради для водіїв
15:03
Жіночий форум на Закарпатті об’єднав жінок-лідерок, щоб привернути увагу до їхньої ролі у відновленні України
14:18
До уваги жителів Ужгорода, голів ОСББ, керівників домоуправлінь та підприємців!
13:10
На Закарпатті 4 осіб збиралися перепливати повноводну Тису. Відео
13:04
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Всі новини