70286
12:01 1.122018

На Закарпатті відбувся щорічний екофорум

Життя 3599

Головна тема- здоров’я.

29 листопада у с. Поляна відбувся Екологічний форум, який проводиться на Закарпатті третій рік поспіль. Цього разу у рамках Форуму регіональних ініціатив «Поляна – ЕКО 2018», присвяченому 100-річчю з дня народження президента Національної Академії наук України Бориса Патона, проходила Міжнародна науково-практична конференція «Система громадського здоров‘я: теорія, методологія, технології, соціальна практика та управління».

У заходах взяли участь представники Закарпатської ОДА, Ужгородської міської ради, Полянської ОТГ, Генконсульств Угорщина та Словаччини, науковці УжНУ, експерти із Словаччини, Німеччини, Нідерландів та інші. У рамках Форуму було підписано Меморандум про партнерство та взаємодію в рамках проекту «Екологія здоров’я» між Асоціацією місцевого самоврядування Закарпаття та Національною мережею громадського здоров‘я України.

Учасники обговорили такі теми як «Система громадського здоров‘я як інноваційний фундамент сталого інклюзивного розвитку територіальної громади», «Університети наук про життя: досвід та сучасні виклики», «Мрії вченого про безсмертя та концепція живого», «Екологічні та соціальні технології громадського здоров‘я», словацькі колеги поділилися досвідом організації системи публічного здоров’я, а німецькі науковці виступили з цікавою доповіддю «Керовані свідомістю квантові технології зцілення».

У рамках заходу учасники форуму розглянули проблемні питання та кращі практики формування та реалізації програм щодо поводження з відходами на місцевому та регіональному рівнях, у територіальних громадах, ознайомились з сучасними розробками українських науковців щодо екологічно безпечного перероблення та утилізації відходів.

У результаті дискусій було визначено, що для забезпечення збалансованого поводження з відходами, ефективного управління цією галуззю, підвищення рівня обізнаності та мотивації громадян, збільшення відсотка перероблених відходів та повторно використаної сировини, гармонізації українського та європейського законодавств необхідно:

Верховній Раді України розглянути проекти та ухвалити ряд законів, зокрема Закон України «Про відходи»; «Про державну політику у сфері поводження із мийними засобами», «Про внесення змін до деяких законів України щодо поводження з небезпечними відходами», розробити та ухвалити законопроекти щодо посилення адміністративної та кримінальної відповідальності за порушення законодавства у сфері поводження з відходами; тощо. Кабінету Міністрів України необхідно створити Державне агентство поводження з відходами та передати йому повноваження Міністерства екології та природних ресурсів України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України у цій сфері; розробити та впровадити фінансові механізми покриття за рахунок тарифів на захоронення відходів всіх витрат на будівництво, експлуатацію, закриття, рекультивацію полігонів, їх обслуговування після закриття і проведення моніторингу; запровадити економічні механізми зі встановленням відповідальності виробників та імпортерів упаковки та товарів в упаковці за збирання, вивезення, переробку, утилізацію та безпечне захоронення небезпечних відходів; тощо. Закарпатській обласній державній адміністрації – включити програму «Збереження екосистеми долини річки Тиса на прикордонній території Румунії, Угорщини, Словаччини та України» до списку пріоритетних обласних програм.

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах