Ужгородські митці представили свої творіння в незвичному жанрі
У Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилася виставка художніх робіт Володимира Климковича та його учня Василя Парія у жанрі Veduta.
Володимир Климкович – художник, талановитий пейзажист, який на шостому десятку свого життя самотужки освоїв навики художньої майстерності. Вивчаючи спеціалізовану літературу й практикуючи у розмаїтих живописних техніках та прийомах обрав для своєї творчості чи не найскладніший та рідкісний на сьогодні жанр документально-точного міського пейзажу – «veduta», який зародився ще у ХVІ ст. і набув популярності у Західній Європі, зокрема в Нідерландах та Італії. Як і його вчитель, Василь Парій самостійно опановує художню майстерність. У своїх полотнах митець поєднує два жанри живопису «veduta» та «landscape». Його картини вирізняються серед полотен вчителя світлом й більш насиченою кольоровою гамою.
Роботи художників унікальні жанром, у якому вони виконані, – veduta (з італ. «вид»), що був особливо популярний у XVII ст.
Серед творів за мематикою домінують міські пейзажі: здебільшого, роботи присвячені Ужгороду та Закарпаттю. Крім того, на роботах художників можна побачити різноманітні архітектурні пам’ятки, Карлів міст, замки Європи, а також репродукції картин нідерландських художників.
Загалом в експозиції – близько 20 полотен, усі виконані олією на полотні.
Роботи вражають деталізацією – тонким і надзвичайно прискіпливим прописуванням деталей, нюансів, відтінків, повідомляє uzhgorod.net.ua.
Закарпатський художник Міхаел Пейтер під час відкриття виставки зауважив, що урбаністика сама собою складна тема, а тут роботи виконані високопрофесійно, вдала кольорова гама, композиційні рішення, гарна перспектива.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися