69331
11:56 21.112018

Ужгородські митці представили свої творіння в незвичному жанрі

Життя 3348

У Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту відкрилася  виставка художніх робіт Володимира Климковича та його учня Василя Парія у жанрі Veduta.

Володимир Климкович – художник, талановитий пейзажист, який на шостому десятку свого життя самотужки освоїв навики художньої майстерності. Вивчаючи спеціалізовану літературу й практикуючи у розмаїтих живописних техніках та прийомах обрав для своєї творчості чи не найскладніший та рідкісний на сьогодні жанр документально-точного міського пейзажу – «veduta», який зародився ще у ХVІ ст. і набув популярності у Західній Європі, зокрема в Нідерландах та Італії. Як і його вчитель, Василь Парій самостійно опановує художню майстерність. У своїх полотнах митець поєднує два жанри живопису «veduta» та «landscape». Його картини вирізняються серед полотен вчителя світлом й більш насиченою кольоровою гамою.

Роботи художників унікальні жанром, у якому вони виконані, – veduta (з італ. «вид»), що був особливо популярний у XVII ст.

Серед творів за мематикою домінують міські пейзажі: здебільшого, роботи присвячені Ужгороду та Закарпаттю. Крім того, на роботах художників можна побачити різноманітні архітектурні пам’ятки, Карлів міст, замки Європи, а також репродукції картин нідерландських художників.

Загалом в експозиції – близько 20 полотен, усі виконані олією на полотні.

Роботи вражають деталізацією – тонким і надзвичайно прискіпливим прописуванням деталей, нюансів, відтінків, повідомляє uzhgorod.net.ua.

Закарпатський художник Міхаел Пейтер під час відкриття виставки зауважив, що урбаністика сама собою складна тема, а тут роботи виконані високопрофесійно, вдала кольорова гама, композиційні рішення, гарна перспектива.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах