68629
19:12 12.112018

В Ужгороді відбулася прес-конференція організаторів XV Мандрівного міжнародного фестивалю документального кіно

Життя 2630

Саме сьогодні фестиваль розпочнеться в Ужгороді з проведення інтернет-флешмобу фотографій серед школярів міста «Такі як є». Показ стрічок стартує 14 листопада з фільму «Мовчазна війна», який відбудеться на базі юридичного факультету Ужгородського національного університету о 13.30 (зал судових засідань, ауд.45, Капітульна 26, м. Ужгород).

 

Головна тема цьогорічного фестивалю має назву «Рівні рівності» та присвячена суспільним викликам, пов’язаним з поняттям рівності. Це пропозиція подискутувати про поширені стереотипи та визначити, як сповідувати практики рівності в нашому повсякденні, зрештою – «виміряти» рівні рівності. Про це розповіла Наталія Кабацій, директор БО «Комітет Медичної Допомоги в Закарпатті». «Основний посил фестивалю— права людини, – каже Наталія Кабацій. — Будемо дискутувати про проблеми, пов’язані з рівністю та тими категоріями людей, які потерпають від тієї чи іншої нерівності. Фестиваль пропонує відвідувач(к)ам подивитись на питання нерівності з різних позицій – не лише через кіно, а й через правопросвітницькі та правозахисні заходи, дискусії. Фестиваль стартував жовтні і вже мандрує 22-ма містами України. Фільми демонструються на різних платформах, у різних приміщеннях. Головна мета – популяризувати документальне кіно.

На Закарпатті партнерами фестивалю є БО «Комітет медичної допомоги в Закарпатті» та ГО «Карпатська Агенція Прав Людини «Вестед», а також співорганізатори : Управління освіти Ужгородської міської ради, Юридичний факультет УжНУ, Учнівське самоврядування м.Ужгорода, Координаційна рада молодих юристів Закарпатської області при Головному територіальному управлінні юстиції у Закарпатській області та інші.

 Марія Менджул, заступник директора КАПЛ «Вестед», к.ю.н., доцент поінформувала про перший показ фестивалю, який відбудеться на базі юридичного факультету УжНУ 14 листопада о 13.30. Демонструватиметься фільм «Мовчазна війна», який порушує проблему рівності крізь призму війни. «Усі фільми супроводжуватимуться дискусіями, – коментує Марія Менджул. – Тому запрошуємо долучатися. Всі заходи фестивалю безкоштовні, проект аполітичний, спрямований передусім на просвітницькі заходи. У рамках фестивалю будемо проводити спільно з управлінням юстиції Закарпатської ОДА кампанію «Стоп, булінг». 19 листопада у конференц-залі приміщення УжНУ на вул.Заньковецькій, 89 можна буде подивитися фільм «Вихідний» (режисерка Жанна Максименко-Довгич) –портрет південного українського міста, мешкан(к)и якого перебувають у пошуку ідентичності на тлі нової війни й тектонічних змін у країні. Опісля відбудеться круглий стіл на тему “Рівність-основоположний принцип демократії” за участі студентів та викладачів юридичного факультету УжНУ».

У заклади шкільної освіти Ужгорода мандрівний фестиваль потрапляє вп’яте. Показуватимуть фільми на базі 6-ти закладів, але переглянути стрічки зможуть всі охочі учні. Про це розповіла Марія Симкович, методист управління освіти Ужгородської міської ради. «Акцентуємо увагу на якісному перегляді фільмів та на тих воркшопах. Які будуть проходити у рамках фестивалю, – пояснює Марія Симкович. –  Покажемо стрічки як світових режисерів, так і українських. Зокрема, про переживання підлітків, які опинилися на території фронту, протидію торгівлі людьми тощо. Правозахисна програма буде базувати на обговоренні протидії булінгу, обговоренні інклюзії, рівності в освіті. Правозахисні заходи, присвячені темі інклюзії, пройдуть 20-21 листопада. Запрошуємо не тільки учнів, але й вчителів. Цікавим заходом є проведення конкурсу фотографії «Рівність та права людини», (школярі всіх шкіл надсилають свої фотографії та есеї, в яких вони показують рівність). 7 грудня відбудеться відкриття цієї виставки, яка потім помандрує закладами освіти Ужгорода, а також Словаччини».

В УжНУ фільми демонструватимуть у денний час, у вечірній час безкоштовні покази відбуватимуться в галереї ІЛЬКО (з 24 листопада всі покази о 18.30), перший показ розпочнеться після відкриття фотовиставки Сергія Моргунова «Сіра зона життя людей». Після того відбудеться дискусія з журналістами, правозахисниками. Стартуємо із стірчки Віддалений гавкіт собак. Також

Наталія Кабацій наголосила, організатори фестивалю та учасники не забувають про полонених, які перебувають в Росії, — Олега Сенцова, Сашка Кольченка. Традиційно учасники планують писати листівки на захист ув’язнених і надсилати в Росію. «Під час фестивалю ми також будемо говорити про права у контексті збереження природи, на цю тему фільм «Дякуємо за дощ». А також будемо мати один закритий у тячівському реабілітаційному центрі для осіб з інвалідністю «Парасолька», — додала Наталія Кабацій. Відбудеться також спеціальний показ про Нью Йоркську бібліотеку (5 грудня), де підніматиметься питання завдання публічних бібліотек сьогодні, їхню актуальність та вагу.

  У жовтні в Україні стартував XV Мандрівний міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. Традиційно Мандрівний Docudays UA триватиме до кінця грудня й завітає до 22-х областей України. Серед майданчиків для показів і обговорень фільмів – місцеві кінотеатри, будинки культури, школи й вищі навчальні заклади, кіноклуби та креативні простори, книгарні, бібліотеки, а також установи пенітенціарної системи. Важливою складовою заходів є дискусії, під час яких глядачі й глядачки матимуть нагоду поспілкуватися з режисер(к)ами стрічок, запрошеними правозахисниками(-цями), діяч(к)ами культури.

 

Детальний план заходів фестивалю :

 

2 грудня 2018 р. управлінням освіти Ужгородської міської ради буде проведено панельну дискусію для працівників закладів освіти Ужгорода “Проблема булінгу в педагогічному колективі: чи можна подолати явище?”  Модератор: Марія Симкович. Експерти: головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції в Закарпатській обл. Товтин Владислав,  методист з виховної роботи управління освіти Ужгородської міської ради Симкович Марія, директор Центру гендерної освіти при УжНУ, психолог Маріанна Колодій, доцент юридичного факультету Ужгородського національного університету Менджул Марія

15 листопада 2018 р., у межах проекту «Я МАЮ ПРАВО!», розпочатого Міністерством юстиції за сприяння Національної поліції України й орієнтованого на дітей та їхніх батьків, відбудеться воркшоп на тему “СТОП булінг”(конференц-зал, вул. Заньковецька 89, б)? Експерт – головний спеціаліст Головного територіального управління юстиції в Закарпатській обл. Товтин Вдладислав).

20-21 листопада 2018 р.   – 2-денний семінар для директорів шкіл, вчителів та учнів міста Ужгорода “Принцип рівності при прийнятті рішень у сфері шкільного самоврядування”

(тренер Олександр Войтенко). Семінар допоможе поглянути на шкільне середовище через призму участі та самоврядування. Він допоможе визначити перші кроки до розширення повноважень, як окремих учасників освітнього процесу, так і шкільних колективів.

12 листопада 07 грудня 2018 р. – проведення інтернет-флешмобу фотографій серед школярів міста «Такі як є».

Загалом глядачі Мандрівного фестивалю на Закарпатті побачать:

 

–          14 листопада 2018 р. відкритий показ фільму «Мовчазна війна» на базі юридичного факультету Ужгородського національного університету о 13.30 (зал судових засідань, ауд.45, Капітульна 26, м. Ужгород).

Акція «СТОП насильству» за участі експерта – головного спеціаліста Головного територіального управління юстиції в Закарпатській обл. Товтина Владислава

 

–          15 листопада 2018 р. відкритий показ на базі юридичного факультету Ужгородського національного університету (конференц-зал, вул. Заньковецька 89, б) фільму «Дорослі» 13:30 -15:30.

Інформаційна кампанія “СТОП булінг” за участі експерта – головного спеціаліста Головного територіального управління юстиції в Закарпатській обл. Товтина Владислава

 

–          15 листопада 2018 р.  на базі УЗОШ І-ІІІ ст. № 15  (УЗОШ І-ІІІ ст. №15, УЗОШ І-ІІІ ст. №6, УЗОШ І-ІІІ ст.  №9)  показ з обговоренням фільму «Гірчиця в садах»

Дискусія, модератор Марія Симкович, методист управління освіти Ужгородської міської

 

–          19 листопада 2018 р. відкритий показ на базі юридичного факультету Ужгородського національного університету (конференц-зал, вул. Заньковецька 89, б) фільму «Вихідний». 13:30 -15:30.

Круглий стіл на тему “Рівність-основоположний принцип демократії” за участі студентів та викладачів юридичного факультету УжНУ

 

–          19 листопада 2018 р. на базі учнівського Медіа-центру (ліцей «Лідер») (голови учнівського врядування закладів освіти міста)  показ фільму «Дякую за дощ».  Час: 16.00 – 18.30

Дискусія, модератор Марія Симкович, методист управління освіти Ужгородської міської ради, координатор учнівського врядування

 

–          20 листопада 2018 р. на базі УЗОШ І-ІІІ ст. № 10 (УЗОШ І-ІІІ ст. №10, НВК «Угорськомовна гімназія» – ЗОШ І ст.) показ з обговоренням фільму «Жінка в полоні».

Тренінг для директорів шкіл, вчителів та учнів “Принцип рівності при прийнятті рішень у сфері шкільного самоврядування” (20-21 листопада 2018 р.) за участі відомого правозахисника Олександра Войтенка

 

–          26 листопада 2018 р. на базі УЗОШ І-ІІІ ст. № 8 (УЗОШ І-ІІІ ст. №8, класична гімназія)  показ з обговоренням фільму «Моя щаслива непроста родина».

Дискусія, модератор Марія Симкович, методист управління освіти Ужгородської міської

 

–          28 листопада 2018 р. на базі на базі БПЛ «Інтелект» – УЗОШ І-ІІІ ст. №11 (БПЛ «Інтелект» – УЗОШ І -ІІІ ст. №11,  УЗОШ І-ІІІ ст. №7) показ з обговоренням фільму «Коли я чую спів птахів».

Дискусія, модератор Менджул Марія, доцент юридичного факультету УжНУ

 

–          29 листопада 2018 р.  на базі УСШ І-ІІІ ст. №5 (УСШ І-ІІІ ст. №5, УЗСШ І-ІІІ ст. №2, УСШ І-ІІІ ст.  №3) показ з обговоренням фільму «Явних проявів немає».

Дискусія, модератор Марія Симкович, методист управління освіти Ужгородської міської

 

–          3 грудня 2018 р. на базі ліцею «Лідер» спеціальний показ (ліцей «Лідер, НВК «Гармонія», діти із інвалідністю МСРЦ «Дорога життя») «Віддалений гавкіт собак».

Дискусія, модератори Менджул Марія та Симкович Марія

 

–          7 грудня 2018 року відкриття мандрівної дитячої виставки фотографій «Рівність та права людини».

 

Відкриті покази та Правозахисні акції Мандрівного Docudays UA також відбудуться в Мистецькому центрі «Галерея ІЛЬКО» (м.Ужгород, вул.Кошицька, 28) о 18:30 :

 

24        листопада 2018 –  Відкриття фотовиставки Сергія Моргунова «Сіра зона» – життя людей. Дискусія за участі журналіста Георгія Тихого.

 

Перегляд фільму : « The Distant Barking of Dogs / Віддалений гавкіт собак», Simon Lereng Wilmont, Denmark, Sweden, Finland, 2017, 90

 

25        листопада 2018 – Перегляд фільму : «Granny project/ Проект «Бабця», Bálint Révész, Hungary | UK, 2017, 89

Флеш-моб : Free Сенцов и Кольченко / Написання поштівок політв’язням

28        листопада 2018 – Перегляд фільму : «A Woman Captured/Жінка в полоні», Bernadett Tuza-Ritter, Hungary, Germany, 2017, 89

Дискусія за участі експерта в сфері протидії торгівлі людьми Інни Сабадош – Закарпатська громадська жіноча організація «Веста» : Протидія торгівлі людьми.

01        грудня 2018 – Перегляд фільму : «Thank you for the rain / Дякую за дощ», Julia Dahr, Norway, UK, 2017, 87

Дискусія: Кліматичні зміни, вирубка лісів, сталий розвиток та сталий туризм

Флеш-моб : До Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом

 

02        грудна 2018 – Перегляд фільму : «Coal heap kids / Діти териконів», Frederick Brunnquell, France, 2016,  51

 

 

Закритий показ : 03 грудня 2018 «Grown-ups / Дорослі», Maite Alberdi, Chile, 2016

Місце проведення: Тячівський соціально реабілітаційний (абілітаційний) центр для осіб з інвалідністю «Парасолька» м.Тячів

 

 

Спеціальний показ Мандрівного Docudays UA

Дата заходу: 5 грудня 2018 , 17:00

Місце проведення: Закарпатська Обласна Універсальна Наукова Бібліотека ім.Ф.Потушняка

Назва заходу : Бібліотека як центр спільнот: утопія чи реальність?

Стрічка «Ex Libris: Нью-Йоркська публічна бібліотека» видатного американського режисера Фредеріка Вайзмена зазирає за лаштунки одного з найвеличніших сховищ знань у світі й показує глядачеві місце гостинності, культурного обміну та навчання. Крім показу фільму, протягом Мандрівного фестивалю відбудеться дискусія щодо функції й ролі публічних бібліотек у сучасному українському суспільстві. Обговорення трансформаційного потенціалу українських бібліотек та їхніх можливостей для локальних спільнот за участі спікера –письменника Андрія Любки та модераторки Євгенії Напуди, В.о. завідувачки науково-методичного відділу в Закарпатська Обласна Універсальна Наукова Бібліотека ім.Ф.Потушняка

 

Партнерами фестивалю в областях України є 49 провідних молодіжних, громадських і правозахисних організацій та 186 кіноклубів медіапросвіти з прав людини Docudays UA. Детальніше з програмою регіональних показів можна ознайомитися на офіційному веб-сайті Мандрівного фестивалю Docudays UA – www.traveling.docudays.ua.

 

Організатори

Українська Гельсінська спілка з прав людини

Громадська організація «Південь»

Благодійна організація «Фонд милосердя та здоров’я»

ГО «Центр сучасних інформаційних технологій та візуальних мистецтв»

 

Партнери

Державне агентство України з питань кіно

Міжнародна мережа кінофестивалів з прав людини

Кампанія проти дискримінації

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Оперативники Чопського загону викрили спробу незаконного переміщення партії безакцизних сигарет
16:45
В Україні за останній період почастішали випадки реєстрації захворювання свиней на африканську чуму
15:40
Перший сніг на дорогах – поради для водіїв
15:03
Жіночий форум на Закарпатті об’єднав жінок-лідерок, щоб привернути увагу до їхньої ролі у відновленні України
14:18
До уваги жителів Ужгорода, голів ОСББ, керівників домоуправлінь та підприємців!
13:10
На Закарпатті 4 осіб збиралися перепливати повноводну Тису. Відео
13:04
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Всі новини