66409
10:32 18.102018

В Ужгороді провели акцію «Місто без СО2»

Життя 3059

12 жовтня 2018 року в Ужгороді відбулася всеміська акція «Місто без СО2», яка складалася з трьох заходів і мала на меті нагадати ужгородцям, що місто є підписантом Угоди мерів й кожен з нас повинен внести свій внесок у скорочення викидів вуглекислого газу в атмосферу.

Ужгород – одне з перших міст Закарпаття, яке долучилось у 2016 році до такої ініціативи Європейського союзу як Угода мерів з питань сталої енергії та клімату, що є дієвим інструментом для системної роботи над скороченням викидів вуглекислого газу, розширення використання поновлювальних джерел енергії, підвищення якості життя і зменшенням шкідливого впливу на довкілля. Підписавши Угоду мерів, Ужгород зобов’язується зменшити в місті до 2030 року на 30% викиди парникових газів в атмосферу. В рамках цих зобов’язань Ужгородською міською радою із залученням усіх зацікавлених сторін – експертів, комунальних служб, бізнесу на громадських організацій – вже розроблено і затверджено План дій зі сталого енергетичного розвитку та клімату міста. Основні напрямки цього Плану інтегровані також у Стратегію розвиту міста, презентовану 18 жовтня. Мова йде про те, що місто отримало чіткий управлінський інструмент для перетворення Ужгорода в сучасне, енергоефективне, дружнє до мешканців та розумне місто.

Акція «Місто без СО2» проходила в Ужгороді вперше. Її заходи, в першу чергу, були спрямовані на дітей та молодь. Юні мешканці Ужгорода, які вже сьогодні проявляють інтерес до проблем довкілля, змін клімату, відновлюваних джерел енергії і використання екологічних видів транспорту, зможе завтра впливати на вирішення цих проблем, прискорювати впровадження процесів, які змінюють якість життя на краще.

Тому, на думку організаторів – ГО «Екосфера», дуже важливо нагадувати мешканцям Ужгорода про зміни клімату на планеті та їх вплив на наше місто. А також інформувати мешканців про те, як вони вже сьогодні можуть вплинути на зменшення викидів СО2 в атмосферу та скоротити споживання енергії в повсякденному житті.

В рамках акції для дітей віком від 8 до 12 років у 3-х дитячих бібліотеках міста був проведений майстер-клас «Місто без СО2», на якому дітям розповіли про зміни клімату на планеті, Угоду мерів і прийнятий нашим містом план дій з сталого енергетичного розвитку і протидії змінам клімату. І вже разом з ними обговорювали, що кожен з нас може робити щодня щоб скоротити викиди СО2 і споживання енергії в побуті. На майстер-класі школярі самостійно моделювали і презентували місто, у якому б хотіли жити в майбутньому.

Ще одним заходом акції став молодіжний велопробіг під гаслом «Ужгород – місто велосипедистів». Діти, молодь і дорослі ужгородці долучились до популяризації використання немоторизованих видів транспорту, які не шкодять довкіллю.

«Велосипед – це не тільки корисно для довкілля, а і для здоров’я також. Я – пенсіонер і для щоденного пересування по місту обираю саме цей вид транспорту.

Такі акції потрібні місту. Добре, якщо молоді люди розумітимуть від тепер, що треба берегти природу і жити здорово», – каже один з учасників акції.

Завершилася акція «Місто без СО2» толокою та посадкою дерев на рекультивованій території колишнього цегельного заводу. Сьогодні це відомий всім містянам як парк Перемоги, або як його ще називають – «Кірпічка». Не так давно громада відстояла цю зелену зону від забудовників і місто повернуло собі вже майже втрачений шматочок дикої природи у самому серці густозаселених міських кварталів.

Збереження та збільшення площі зелених зон Ужгорода – одна з ініціатив еко-активістів. Збільшуючи кількість дереву місті, як природного очисника повітря та продуцента кисню з вуглекислого газу через складні процеси фотосинтезу, покращується якість повітря і життя, роблячи його безпечнішим та комфортним.

«Сьогодні ми здійснили підсад нових дерев і провели догляд весняної посадки. На обраному клаптику території «Кірпічки» вже формується нова алея. Наступного разу ще висадимо кілька дерев або кущів і подивимось, що ще можна зробити на цій ділянці, поки не буде представлено цілісного проекту організації парку», – ділиться планами еколог ГО «Екосфера» Оксана Станкевич-Волосянчук.

Захід проводиться в рамках проекту «Формування місцевої політики у сфері сталої енергетики в м. Ужгороді на принципах партиципації», у рамках програми «Програми сприяння громадській активності «Долучайся!»», що фінансується Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та здійснюється Pact в Україні. Зміст заходу є винятковою відповідальністю Pact та його партнерів і не обов’язково відображає погляди Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) або уряду США.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Оперативники Чопського загону викрили спробу незаконного переміщення партії безакцизних сигарет
16:45
В Україні за останній період почастішали випадки реєстрації захворювання свиней на африканську чуму
15:40
Перший сніг на дорогах – поради для водіїв
15:03
Жіночий форум на Закарпатті об’єднав жінок-лідерок, щоб привернути увагу до їхньої ролі у відновленні України
14:18
До уваги жителів Ужгорода, голів ОСББ, керівників домоуправлінь та підприємців!
13:10
На Закарпатті 4 осіб збиралися перепливати повноводну Тису. Відео
13:04
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Всі новини