65078
18:05 3.102018

Перевірка на стан алкогольного сп’яніння. Що необхідно знати водію

Життя 162929

Доброго дня! Нещодавно моє авто зупинили працівники поліції й змусили пройти перевірку на стан сп’яніння, при цьому ні мої права, ні процедуру проходження огляду мені не пояснили. Роз’ясніть, як має поводитися водій у такій ситуації. Андрій, м. Ужгород.

Огляд водія проводиться поліцейським на місці зупинки із застосуванням спеціальних технічних засобів (так званих «драгерів», «алкотестерів»), які мають бути дозволені та сертифіковані МОЗ та Держспоживстандартом.

По-перше, в Україні існує спеціальний реєстр медичної техніки та засобів, що дозволені до використання. Перевірка водія на стан сп’яніння може здійснюватися виключно із застосуванням технічних засобів, що містяться в цьому реєстрі. На практиці ж неодноразово трапляються випадки, коли патрульні використовують засоби, що не містяться в реєстрі, а відтак їх використання є неправомірним, а покази не можуть вважатися достовірними.

Окрім цього, технічні засоби для перевірки на стан сп’яніння повинні мати сертифікат відповідності та свідоцтво про повірку. Без наявності у поліцейського таких документів огляд не може проводитися, бо є обґрунтований сумнів у придатності таких технічних засобів до експлуатації та достовірності їх показань.

Тобто водію варто вимагати від патрульних пред’явлення цих документів. У свою чергу, ненадання таких документів працівниками поліції є прямим порушенням відповідних інструкцій.

У разі наявності та пред’явлення водію вищезгаданих документів ще варто звернути увагу на період останньої повірки та калібрування технічних засобів. Цей період не повинен перевищувати 6 місяців, інакше його покази також не можуть вважатися достовірними.

У разі відмови водія від проходження огляду на стан сп’яніння на місці зупинки транспортного засобу або його незгоди з результатами огляду, проведеного поліцейським, такий огляд проводиться в найближчому закладі охорони здоров’я. Відмова поліцейського відвести водія до закладу охорони здоров’я для проведення огляду на стан сп’яніння лікарем є неправомірною.

Однак водіям також необхідно пам’ятати, що абсолютна відмова від проходження огляду є таким самим правопорушенням, як і керування автомобілем у стані сп’яніння, і тягне за собою таку ж сувору відповідальність.

В будь-якому разі, тільки дотримання водієм правил дорожнього руху і відповідальне ставлення до керування автомобілем є запорукою спокою та впевненості у своїх правах перед працівниками поліції.

Адвокат Крістіан Фекийшгазі,

юридична компанія «Колегіум»

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті зранку бригади «швидкої» прийняли пологи у трьох породіль
17:50
Весняні переспіви птахів: на Закарпатті синички просять ціці
15:11
На кордоні з Угорщиною та Румунією закарпатські митники виявили «зайві» електроскутери та авто з хитромудрими сигаретними тайниками
14:06
«Карпати-ШВСМ» не зуміли покращити своє турнірне становище
13:53
Відбувся ужгородський міський етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
12:34
Директорка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору провела зустріч у США із волонтерами
12:01
На Рахівщині провели повчальні лекції для школярів місцевих шкіл
11:37
На Закарпатті патрульні поліцейські спільно із прикордонниками виявили тютюнові вироби
10:49
У Міжгір’ї висадили сакури
10:25
Триває чемпіонат Ужгорода з Кіокушин БуДо карате WKB
09:45
Всі новини