«Другет-фест»: Ужгород поринув в атмосферу Середньовіччя
Другети – знатний європейський рід, який протягом 700 років (із 1318-го) панував в Ужгороді. На честь знаменної дати їхнього приходу в місто Клуб історичної реконструкції «Орден святого Миколая», організація екскурсоводів краю, «Срібний Татош» влаштували театралізоване дійство з майже справжніми лицарями та опришками.
Середньовічне містечко розгорнули в Ужгородському скансені.
Тут можна було побачити не тільки справжні лицарські бої, але й спробувати середньовічну кухню, крафтове пиво, побачити побут тих часів.
– Ми святкуємо 700 років приходу династії Другетів на територію Ужгорода. Саме вони зробили з провінції справжнє дворянське гніздо. Аби відсвяткувати цей ювілей, ми влаштували «Другет-фест», який зібрав реконструкторів з усієї області. Тут також буде представлена угорська, словацька та історична закарпатська кухні. До фестивалю приєдналися й ковалі та крафтові фермери. Завдяки таким заходам ми згадуємо про історію, яку вже призабули, – розповідає туризмознавець Федір Шандор. – У рамках свята розіграємо історичну сценку, як група місцевих селян повстала проти приходу італійців, далі буде святкова хода по Ужгороду, частування стравами.
Відвідувачі фестивалю мали можливість поринути в середньовічну атмосферу. Челядь із саморобними списами та лицарі з мечами й луками пройшлися під бій барабанів центром міста.
– Орден святого Миколая був створений на базі Чинадієвського замку, покровителем якого є святий Миколай, – розповідає
Юрій Славік, засновник ордену. – У нас є учасники і з Ужгорода, Мукачева. Ми взагалі єдиний клуб історичної реконструкції на Закарпатті. Тому із задоволенням долучилися до свята, яке має історичне підґрунтя. Адже приблизно 7 століть тому на територію Закарпаття приходить одна із найвідоміших аристократичних родин доби Середньовіччя. Мова про графів Другетів, які тривалий час були володарями міста. Ми як клуб історичної реконструкції займаємося добою Сигізмунда Люксембурзького (угорського короля). Кожен із членів ордену реконструює свого персонажа й має свою роль. Тож шиє собі костюми, робить обладунки, досліджує історію персонажа. Сьогодні представлені різні ролі: дворянина, лучниць, монахів.
Кульмінація заходу відбулася в рові Ужгородського замку. Тут відтворили штурм твердині та лицарські двобої.
Загалом ідея фесту дуже цікава, кажуть ужгородці. Якщо з роками відточити його організацію, більше попрацювати над костюмами, вигадати розважальну програму для відвідувачів, а також запропонувати гостям дійсно середньовічну кухню, такий фестиваль може стати топовим на Закарпатті.
Христина БІКЛЯН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися