Санаторно-курортне лікування, соціальну та професійну адаптацію учасників АТО обговорили в Ужгороді
Сьогодні, 18 вересня, в прес-центрі Закарпатської ОДА відбувся брифінг на тему виконання бюджетної програми щодо організації психологічної реабілітації, соціальної та професійної адаптації, санаторно-курортного лікування учасників АТО та постраждалих учасників Революції Гідності.
Михайло Петрішка, директор департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА розповів, що в цьому проекті кожен учасник АТО може самостійно обрати санаторій для оздоровлення. Після чого звернутися до відповідного управління соціального захисту населення за місцем проживання для укладення угоди щодо подальшого оздоровлення в закладі.
Для забезпечення санаторно-курортним лікуванням постраждалих учасників Революції Гідності та учасників АТО обсяг асигнувань на Закарпатську область складає понад 539 тис грн, з них профінансовано понад 382 тис грн. З вересня почалася активізація звернень від демобілізованих учасників АТО.
Станом на 1 вересня укладено 26 договорів на проходження учасниками АТО санаторно-курортного лікування. Середня вартість оздоровлення на 2018 рік, яка визначається Міністерством соціальної політики, становить в 481 грн.
Сергій Кузнєв, головний спеціаліст західного міжрегіонального відділу Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО зауважив, що найголовніша проблема полягає в тому як розуміють учасники АТО саму процедуру: «Учасники АТО вважають, що працівники органу соціального захисту мають самі прийти до них та принести путівку. Вони не розуміють, що кожен учасник бойових дій сам відповідає за те отримав він путівку чи ні, а для цього варто тільки прийти до органу соціального захисту та написати заяву».
Разом з тим, Сергій Кузнєв повідомив, що багато осіб просто відмовляються від санаторно-курортного лікування або звертаються за путівкою коли вже пізно. Тож кожному учаснику АТО потрібно чітко розуміти процедуру та обрати місце для лікування.
Фахівці соціального захисту розповіли й про професійну адаптацію учасників антитерористичної операції. Її проводять за робітничими професіями, шляхом професійної орієнтації, первинної професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації з урахуванням навичок, умінь та побажань учасників АТО. Послуги з професійного навчання надаються одноразово в порядку черговості.
Крім того, Михайло Петрішка повідомив, що саме сьогодні до Закарпаття надійде перша частина вантажу по програмі «Пакунки малюка», які мають вручатися породіллям фактично з 1 вересня 2018 року. Ці пакунки будуть роздані органами соціального захисту населення Закарпатської області тим породіллям, які вже народили дітей та виписалися з пологового будинку.
«Поки загальний обсяг вантажу становить 462 пакунки, що не достатньо для забезпечення породілль, які народили за перші два тижні вересня – їх більше 600. Очікуємо, що в найкоротший термін решта пакунків теж має надійти. Загалом має надійти близько 7,5 тисяч пакунків для забезпечення новонароджених діток з вересня по грудень», – додав Михайло Петрішка.
Вікторія КОПИНЕЦЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися