63608
17:04 15.092018

Науковці з кількох країн обговорять в Ужгороді негативний вплив рослин-агресорів на природні екосистеми

Життя 2753

На Закарпатті відбудеться XII міжнародна конференція “Синантропізація флори та рослинності”.

Негативний вплив інвазивних видів на флору, фауну та суспільство уже давно набув глобального характеру. Амброзія полинолиста, борщівник Сосновського, гірчак японський, золотарник канадський та інші, не характерні для природи України, рослини все більше захоплюють території і поступово витісняють аборигенні види.

Науковці звернули увагу на цю проблему ще наприкінці ХХ століття. У 1994 р. проф. Андраш Терпо з Будапештського аграрного університету і д-р Сергій Мохнацький із Кошицького ботанічного саду організували першу міжнародну конференцію “Anthropization and Environment of Rural Settlements. Flora and Vegetation” (“Антропізація навколишнього середовища малих поселень. Флора і рослинність”). Вона проходила в Угорщині та Словаччині. Згодом кожні два роки фахівці збиралися для обговорення підсумків проведених досліджень синантропізації рослинного покриву. Конференції приймали такі країни, як Угорщина (1996, 2006), Словаччина (1998, 2004, 2012), Польща (2000, 2008, 2014) та Україна (2002, 2010). Спочатку тематика доповідей стосувалася флори та рослинності малих поселень. Останнім часом небезпечні рослини проникли й на території об’єктів природно-заповідного фонду і становлять серйозну загрозу природному біорізноманіттю заповідників та національних парків. На попередньому науковому форумі, який відбувся в 2014 році в м. Познань (Польща) уже обговорювали адвентивну флору окремих регіонів та великих міст. Конференція змінила назву на “Synanthropization of Flora and Vegetation” (“Синантропізація флори та рослинності”).

Цьогоріч дванадцяту міжнародну конференцію “Synanthropization of Flora and Vegetation”, проведуть в Україні. Її організаторами є Інститут ботаніки ім. М. Г. Холодного НАН України, Ужгородський національний університет, Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ та Комунальний заклад «Закарпатський обласний краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького» Закарпатської обласної ради за участі Карпатського біосферного заповідника, Національного природного парку «Синевир», Державного природознавчого музею НАН України, повідомляє zakarpattya.net.ua.

Науковці з Польщі, Словаччини, Білорусії, Угорщини та України зберуться на Закарпатті, щоб обговорити негативний вплив рослин-агресорів на природні екосистеми. 20 вересня в каплиці Ужгородського замку о 10 годині відбудеться урочисте відкриття конференції а о 12 – пленарне засідання. Наступного дня вчені продовжать свою роботу в м. Берегові на базі Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. Також учасники конференції будуть мати можливість оглянути деякі архітектурні пам’ятки Закарпаття й відвідають ботанічні заказники «Ардов» та «Острош»

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
В Україні за останній період почастішали випадки реєстрації захворювання свиней на африканську чуму
15:40
Перший сніг на дорогах – поради для водіїв
15:03
Жіночий форум на Закарпатті об’єднав жінок-лідерок, щоб привернути увагу до їхньої ролі у відновленні України
14:18
До уваги жителів Ужгорода, голів ОСББ, керівників домоуправлінь та підприємців!
13:10
На Закарпатті 4 осіб збиралися перепливати повноводну Тису. Відео
13:04
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Академічний естрадно-духовий оркестр запрошує закарпатців на концерт
19:21
Всі новини