У Ворочові на весняного Миколая відзначили храмове свято. ФОТО
22 травня християни відзначають як день перенесення мощей святого Миколая Чудотворця; в народі ж кажуть – ярьнього (весняного) /літнього Миколи. Вперше це свято було встановлено папою Урбаном ІІ в ХІ столітті.
Мабуть, жоден зі святих, що їх вшановує наша церква, не удостоївся такого вияву всенародної любові, як святий Миколай Чудотворець, угодник Божий – ці характеристики з’явились поруч з його ім’ям ще за життя.
В Україні день смерті святого – 19 грудня та день перенесення його мощей –22 травня завжди відзначались надзвичайно урочисто. Вперше це свято було встановлено папою Урбаном ІІ в ХІ столітті. До українського церковного календаря день Миколая у травні ввів митрополит Єфрем наприкінці ХІ ст.
Сьогодні у Ворочові Перечинського району було багатолюдно: до села приїхало багато паломників, гостей, бо в обох церквах Святого Миколая Чудотворця – православній і греко-католицькій – престольний празник.
Після закінчення Літургії, мированя, Вечірні відбулася святкова трапеза, яку організували прихожани. Пригощали бутербродами з ковбасою, сиром, свіжими огірками, і дуже смачними тістечками – домашніми і «магазинними». Із напоїв були мінеральна та солодка газовані води, домашнє червоне вино.
Перед церквами та на центральній дорозі продавали ікони від 30 до 300 грн., хрестики, пацюрки по 6 грн., лизала по три грн. Діти розважались на атракціонах. Ворочівці продовжили празник вдома за святковим родинним столом.
Уродженець села Юрій Цмур (відомий закарпатський науковець, кандидат хімічних наук, винахідник та письменник) подарував гостям з десяток примірників своєї книги.
– Наше село невелике, непроїждже, люди приходять до нас хіба що на празник, – каже кореспонденту «Карпатського об’єктива» 85-річна пані Марія.
Довідка
Ворочево розташоване на лівому березі річки Уж, біля підніжжя гори Вембрик, за 5 км від районного центру. Неподалік села проходить автотраса Ужгород – Львів, а також залізниця. Перша згадка в літописі – 1552 рік. До 1995 року називалось Ворочево. Населення – 836 чоловік. Площа – 28,36 км². Біля села знаходиться Озеро Ворочівське вулканічного походження. Є сільська рада, дитсадок, початкова школа.
Тетяна Грицищук, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися