Журналістам розказали про капремонти, реконструкції та оновлення будівель Ужгорода
На запитання журналістів відповідали заступник міського голови Василь Гомонай, директор департаменту міського господарства Володимир Бабидорич, начальник управління капітального будівництва Адам Юрко, директор комунального підприємства КШЕП Іван Довбак.
Насамперед медійники цікавилися реконструкціями площ Георгія Кірпи та Шандора Петефі. Володимир Бабидорич розповів, що реконструкція площі Кірпи практично завершена, залишилося нанести розмітку, завершити встановлення дорожніх знаків і навести лад. Озеленення цієї території буде проводитися за окремим проектом.
Щодо коштів, то загальна вартість реконструкції площі біля вокзалу – близько 4,5 млн. грн. Роботи компанія «Антрол» розпочала після всіх процедур із підготовки проектно-кошторисної документації, експертизи, тендеру тощо у жовтні минулого року, працювали, доки дозволяли погодні умови. Цього року завершили роботи 3 травня, затримка у 3 дні була з не залежної і від міської влади, і від підрядника причини – завод не міг надати асфальтобетонну суміш для покриття проїжджої частини.
Зливова система на цій площі в належному стані, люки вуличної стічної каналізації встановлено, згодом, можливо, замінять кришки. Відповідно до укладеного з підрядником договору, якщо протягом 12 місяців після завершення робіт буде виявлено недоліки, фірма їх усуне власним коштом. Щодо припущень, нібито тротуари на площі не відповідають нормативам для пересування людей з інвалідністю, Володимир Іванович відзначив, що проект проходив державну експертизу, тому на це мали звернути увагу, а якщо виявиться, що виконавець відхилився від проекту – буде переробляти власним коштом.
Роботи із заміни мереж, підземних комунікацій на площі Шандора Петефі виконані приблизно на 90%. Оскільки взимку погода дозволяла працювати, підрядник навіть дещо випереджує графік і до кінця травня цю роботу планують завершити. Наступний етап – викладення бруківкою пішохідної зони, це вже почали робити. Завершення робіт по пішохідній частині планується до 1 жовтня. Кошторис робіт на площі Шандора Петефі – 13,1 млн. грн., із них на заміну покриття – 6,3 млн. Планується також підсвітка фасадів, розміщення лавок, зелені насадження тощо.
На запитання про стан вулиці Василя Докучаєва, Володимир Бабидорич нагадав, що торік на цій вулиці проводили поточний ремонт, якщо буде фінансування – зроблять і цього року.
Щодо оновлення вулиці Перемоги (від перехрестя Тиводара Легоцького – Миколи Бобяка), зазначалося, що капітальний ремонт поділено на кілька етапів. На жаль, механізм відбору виконавців навіть через електронні закупівлі недосконалий і торік підрядник «Олександрія кепітал», який переміг, не виконав навіть 40% робіт. Угоду міська рада розірвала в односторонньому порядку, зараз це питання розглядається в суді. Довелося проводити новий відбір виконавця, частину робіт, які почали вже з новим виконавцем, мають завершити до 1 серпня.
На запитання про пошкодження опор пішохідного мосту і коли буде ремонт, Володимир Бабидорич сказав, що пошкоджено декоративні елементи, проблема швидше візуальна, про несучу частину мосту не йдеться, але проект оновлення готовий і вже проходить експертизу, яка може бути тривалою у часі.
Про розмітку, яку почали наносити на ужгородських вулицях, розповіли, що торік роботи робили влітку, але цього року середньодобова температура, необхідна для такого виду робіт, встановилася раніше, тому їх проводять уже. Почали, як і щороку, з центральних магістралей, вулиці Собранецької, Митної, Минайської. На транспортних колах робитимуть згодом, окремо, оскільки треба узгодити з поліцією. Розмітку на пішохідних переходах будуть наносити вночі – для безпеки проведення робіт, до речі, роблять їх із використанням іншої техніки, ніж розмітку проїжджої частини.
Заступник міського голови Василь Гомонай розповів про плани капітальних ремонтів. Як зазначалося, на цей рік департамент міського господарства має заявки на ремонти щонайменше на 140 млн. грн., проте коштів у місті, у зв’язку з необхідністю фінансувати професійно-технічні навчальні заклади, інші передані з центрального на місцевий рівень видатки, – обмаль. У 2015-16 роках вперше у місцевих бюджетах залишилася значна частина надходжень і 2017 рік був роком прориву – ремонтували вулиці, тротуари, багато зробили в садках, школах, впорядкували приміщення майже всієї первинної ланки медицини (сімейні амбулаторії), проводили внутрішньоквартальні роботи, а зараз такої можливості немає.
Із першочергових робіт Василь Гомонай виокремив ремонт вулиці Шумної, де минулого року міняли водогін, висловив сподівання, що на наступній сесії буде виділено кошти для капітального ремонту дороги.
Планується й капітальний ремонт вулиці Юрія Гагаріна – від в’їзду в місто з боку Мукачева. На це потрібно близько 40 мільйонів гривень, початок робіт поки не підтверджено, бо потрібні кошти. За словами Василя Гомоная, є сподівання, що близько 20 мільйонів виділять із обласного бюджету. Наразі роблять тротуари і заїзди до будинків – від залізничного переїзду до вулиці Романа Шухевича (Лавріщева). У першочергових планах – завершення об’єктів, які почали раніше – вулиць Марії Заньковецької, Перемоги.
«Є поетапна стратегія закупівлі техніки, необхідної для життєдіяльності міста, щоб не доводилося чекати, поки тривають бюрократичні процедури. Скажімо, плануємо закупити техніку для нанесення вуличної розмітки, щоб ні від кого не залежати», – сказав Василь Гомонай.
Детальніше про те, що вже закупили і ще планують – розповів директор комунального підприємства КШЕП Іван Довбак. Зокрема, минулого року виділили близько 5 млн. грн. Придбали спецмашину «ЯР», яка дозволяє ремонтувати асфальтне покриття струменевим методом, зараз зробили з її використанням уже 8 вулиць; купили каток для асфальтування, трактор для прочистки взимку тротуарів. Планується купити ще один каток, асфальтоукладчик, фрезу, машину для нанесення розмітки на дороги і мулосмоктальну – загалом 5. Через недосконалість процедур закупівлі вони часто затягуються, скажімо, закупівля трактора тривала 6 місяців.
На запитання про викошування трави, прибирання вулиць, миття відбійників мосту тощо, журналістам нагадали, що на сторінці міської ради у Фейсбук щодня повідомляється, де і які роботи проводяться і, скажімо, косять траву вже впродовж близько місяця, а відбійники мосту миють кілька разів на рік, здебільшого вночі, оскільки культура водіїв бажає кращого – не поступаються спецтехніці, яка виконує роботи.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися