В Ужгородській мерії провели засідання експертної комісії з впровадження Бюджету громадської ініціативи міста
Засідання провели напередодні у міській раді під головуванням заступника міського голови Ігоря Фартушка. Зібралися, щоб вирішити, що робити із реалізацією проектів-переможців у 2018 році, адже виявлено чимало фактів очевидної фальсифікації голосів, про що свідчать заяви, подані ужгородцями, прокуратура відкрила кримінальне провадження.
Як з’ясувалося, в останні 2-3 дні голосування було зафіксовано різке зростання кількості відданих за окремі проекти голосів, до прикладу, із 400 до 1,5-2 тисячі. Були випадки, коли за 1 хвилину система реєструвала по 2 особи, а коли голосує реальна людина, це зробити неможливо – сам процес займає щонайменше 3-4 хвилини. Є підозри, що фальсифіковано голосування за допомогою скан-копій паспортів. Жодних питань немає щодо голосів, відданих безпосередньо у ЦНАПі та через банк-ID. До речі, вже є і звернення від ужгородців, які не брали участі у голосуванні, однак побачили свої прізвища у списках громадян, котрі голосували за певні проекти.
Зазначалося, що, на жаль, подібні ситуації з голосуваннями за Бюджет громадської ініціативи є також в інших містах України.
Тож щоб відкинути всі сумніви та мати упевненість, що голосування чесне, члени експертної комісії вирішили, що голоси, віддані за допомогою копій паспортів, скасують, перерахують та підсумують голоси, віддані у ЦНАПі під час голосування через паперові бюлетені і через банк-ID. Після чого оголосять додаткове – протягом двох тижнів – голосування за проекти Бюджету громадської ініціативи на цей рік.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися