В Ужгороді відкрили ІІ фестиваль камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури»
«Давно я не бачив такого «смачного» українського водевілю», – так директор Закарпатського обласного державного українського музично-драматичного театру ім. братів Шерегіїв Василь Марюхнич охарактеризував виставу, якою напередодні відкрили ще один захід у рамках «Сакура фест» – ІІ-й фестиваль камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури».
Стартували вистави на малій сцені театру в Ужгороді, а їх буде загалом 8, водевіль-модерном «Пристрасті дому пана Г. – П.» Київського академічного театру «Колесо» за п’єсою мами Лесі Українки і сестри Михайла Драгоманова – Ольги Косач, відомої як Олена Пчілка.
У постановці заслуженого діяча мистецтв України Вахтанга Чхаїдзе у вітальні українського пана Грищенка-Перепелиці, де вибухають «шури-мури» між 5 особами, введено ще й колоритного міма – Чарлі Чапліна, який грає власне мімікою та очима. Глядачі захоплено аплодували та кричали «Браво!» також заслуженому артисту України Станіславу Колокольнікову, акторам Валентині Сові, Ользі Армасар, Едуарду Кіхтенку, Аліні Проценко.
Директор Закарпатського театру Василь Марюхнич нагадав, що «Колесо» брало участь у фестивалі «Під цвітом сакури» і торік. Крім того, з колективом під керівництвом народної артистки України Ірини Кліщевської у закарпатських артистів є й інші проекти та тісна співпраця.
Заступник Ужгородського міського голови Олександр Білак привітав гостей та глядачів із таким веселим, феєричним початком фестивалю, який уже стає для нашого міста традиційним, а київських акторів – ще й із 30-річчям створення театру, яке відзначається у цьому році. Гостям вручили керамічний символ цьогорічного театрального марафону – квітучу сакуру у виконанні художника Олександра Сопільняка.
Нагадаємо, уже сьогодні о 18.30 на малій сцені Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Лесі Українки покаже виставу «Стіна» за п’єсою Юрія Щербака. Це монодрама про інтимні стосунки Тараса Шевченка та княжної Варвари Рєпніної…
У середу, 25 квітня, Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки покаже ліричну історію «Ей, ти – привіт!» за п’єсою Г.Мамліна. Це розповідь про перше кохання, дорослішання і пізнання світу. Цю ж виставу кияни повторять у четвер, 26 квітня, о 13.00 у ляльковому театрі.
Також 26 квітня Львівський академічний обласний український музично-драматичний театр ім.Ю.Дрогобича покаже драму “Маргарита й Абульфаз” за романом нещодавньої нобелівської лауреатки С.Алексієвич.
У п’ятницю, 27 квітня, Київський академічний молодий театр – виставу “Фрекен Жулі” за твором А.Стріндберга.
У суботу, 2 квітня, Національний академічний український драматичний театр ім.М.Заньковецької – біографічну виставу про Івана Франка “Картка любові” за твором Р.Горака.
У неділю, 29 квітня, Національний академічний драматичний театр ім.І.Франка з Києва покаже виставу “Увертюра. До побачення” за оповіданням І.Франка “Сойчине крило”.
А завершиться фестиваль у понеділок, 30 квітня, виставою – трагікомічним абсурдом акторів Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру “Краще залишайся мертвим” за п’єсою К.Ветлінгера.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися