Другий фестиваль камерного театрального мистецтва в Ужгороді стартує в понеділок
Закарпатський академічний обласний український музично-драматичний театр імені братів Шерегіїв вже другий рік поспіль проводить відкритий фестиваль камерного театрального мистецтва «Під цвітом сакури». Захід відбувається у рамках загальноміського фестивалю «Сакура-Фест».
Термін «камерний театр» запозичено від «камерної музики». (Іноді його ще називають «інтимним театром»). Цей тип театральної вистави засновано у 1907 році. Він виник як реакція на «важку» драматургію і є формою театрального мистецтва зі скупими сценічними засобами вираження, обмеженою кількістю акторів та глядачів і коротшою за часом тривалістю дії.
Моду на камерний театр (від початку ХХ століття і до наших днів) можна пояснити прагненням перетворити сцену на місце зустрічі та взаємної сповіді між актором і глядачем, де торкаються гострих психологічних проблем.
У понеділок, 23 квітня, о 18.30 на малій сцені Закарпатського муздрамтеатру Київський академічний театр «Колесо» покаже водевіль-модерн «Пристрасті дому пана Г.-П.» за п’єсою Олени Пчілки. Саме таким був псевдонім матері Лесі Українки та рідної сестри Михайла Драгоманова – Ольги Косач. Вона є автором 18 п’єс. Ужгородці вперше мають можливість побачити її драматургію на сцені.
У вівторок, 24 квітня, о 18.30 Волинський академічний обласний український музично-драматичний театр імені Лесі Українки покаже виставу «Стіна» за п’єсою Юрія Щербака. Монодрама розповідає про інтимні стосунки між Тарасом Шевченком та княжною Варварою Рєпніною. Він – вчорашній кріпак, вона – найзнатніша наречена України…
У середу, 25 квітня, о 18.30 на сцені Закарпатського театру ляльок Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки покаже ліричну історію «Ей, ти – привіт!» за п’єсою Г.Мамліна. Це розповідь про перше кохання, дорослішання і пізнання світу. Цю ж виставу кияни повторять у четвер, 26 квітня, о13.00 у ляльковому театрі.
Фестиваль «Під цвітом сакури» триватиме вісім днів, протягом яких своє мистецтво покажуть вісім театрів України.
Олександр ГАВРОШ,
завідувач літературно-драматичною частиною
Закарпатського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені братів Шерегіїв
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися