Пластуни Хуста урочисто відзначили 106-ту річницю з дня складання першої пластової присяги
17 квітня на подвір`ї Хустського краєзнавчого музею було весело і гамірно – тут на урочисті заходи з нагоди відзначення 106-ї річниці першої пластової присяги, яка була складена 12 квітня 1912 року у Львівській академічній гімназії, зібралися пластуни Хуста і навіть гості з Ужгорода.
Нагадаємо, у місті над Тисою національна скаутська організація “Пласт”, мета якої сприяти всебічному патріотичному самовихованню української молоді на засадах християнської моралі – була заснована 15 вересня 1922 року. За роки свого існування організація пережила різні періоди і наразі активно відроджується.
“Традиційно у квітні весь “Пласт” – не тільки український, але й світовий, адже найстаріша українська скаутська організація діє у багатьох країнах світу, зокрема у США, Канаді, Австралії, Польщі та Аргентиніі, – святкує свою річницю. Дуже приємно, що за останні роки в Хусті активно відроджується пластовий рух, дякуючи волонтерам, батькам, праці Юрія Сарваді, який, ще будучи юнаком, потрапив у Пласт, а згодом, уже маючи власних дітей, почав відроджувати цей рух у рідному місті. Це дуже позитивна тенденія, яка спостерігається і в Ужгороді й Мукачеві, де Пласт також отримав друге дихання”, – поділився з “Карпатським об`єктивом” гість із Ужгорода, голова Закарпатського обласного осередку Пласту-НСОУ Андрій Ребрик.
Як і годиться, захід розпочався з виконання гімну Пласту і підняття національного прапору. Опісля на учасників святкових сходин чекала цікава пізнавально-розважальна програма з іграми, вікторинами, переглядом документальних зйомок, що були зроблені в 1936 році в Хусті під час проведення з`їзду пластунів тощо.
“У Хусті ми відновили Пласт у 2015 році. Маємо рій новачат – дічат, юнацький гурток. Постійно беремо участь у різних екологічних акціях – допомагаємо волонтерам прибирати узбережжя річок, Хустський замок, щотижня збираємося на сходинах, літом мандруємо, їздимо на пластові табори, одне слово, намагаємося організувати цікавке, корисне дозвілля, створити атмосферу братерства, взаємоповаги та взаємодопомоги, а також хорошу платформу для перших ініціатив та здобуття лідерських навичок”, – поділився головний пластун Хуста, старшина станиці “Хуст” Юрій Сарваді.
Своїми враженнями від пластунського життя радо поділилися і власне самі пластуни.
“Я пластую чотири роки, з яких два – в гуртку “Шалені мурахи”. Мені дуже подобається літній період Пласту, тому що це – рух, ігри, мандрівництво, виховання патріотизму, дисципліни та різних умінь. Так, минулого року ми побували у Всеукраїнському таборі “Незвідані стежки”, де отримали безцінний досвід пластування. Щотижня маємо “бутірки”, “майстерки”, де власноруч виготовляємо різні речі, яких нас навчає наш друг Юрій. До слова, ми завжди раді новим друзям”, – розповів юний пластун Іванко.
Ініціаторами та організаторами ексклюзивного заходу виступив колектив Хустського краєзнавчого музею. Активні пластуни Хуста були відзначені подяками управління культури, молоді та спорту Хустської міської ради, а всі дітки отримали символічні подарунки та незабутні враження від зустрічі.
“Щомісяця, окрім науково-дослідної роботи, ми активно проводимо культурно-освітню діяльність, до якої радо залучаємо школярів і студентів міста. Цього разу запропонували пластунам Хуста з нагоди святкування річниці першої пластунської присяги провести подібний захід і дуже раді, що він вдався на славу та зібрав справжніх патріотів краю, а головне – нашу юнь, майбутнє України, яка любить свою батьківщину, мріє зробити її сильнішою та процвітаючою”, – поділилася старший науковий працівник Хустського краєзнавчого музею Світлана Дорогій.
Богдана КЛЕКНЕР
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися