В Мукачеві гостей зустрічають брудні скульптури людей праці. ФОТО
До візиту гостей закарпатці готуються ретельно: наводять лад в оселі, миють-чистять усі закутини, аби не залишилося жодної порошинки чи павутинки. Мукачево кличе в гості помилуватися цвітінням сакур. Супер. Кличуть – ідемо-їдемо.
Минулої неділі, 15 квітня, я поїхала у місто над Латорицею. І було вражена побаченим. Повернулася додому без настрою, навіть сакури не врятували ситуацію. Два дні вагалася: писати – не писати. Таки вирішила розказати про це читачам «Карпатського об’єктиву». І додати фото.
На залізничному вокзалі пасажирів зустрічають-проводжають скульптури людей праці, встановлені у радянські часи. Вони брудні й обшарпані через погодні умови. Декілька чоловік стоїть біля скульптур, голосно та емоційно спілкуються. Як я стала фотографувати героїв соцпраці, замовкають і спостерігають за мною.
– Ви туристка? Полюбилися вам наші скульптури? – запитав один. – Айбо, як видите, дуже грязні. Нема кому їх помити. Дав би Бог файного дощу, аби змив ту грязь.
Пригадую, у липні 2016 року фігури сталевара, лісоруба, хлібороба, колгоспниці пофарбували у колір слонової кістки. Було файно. Перед тим були білими.
Зрозуміло, що підтримувати фігури у належному стані має залізниця, але ж це і лице міста, то ж керівництво та різні служби мали б звертати увагу на такі речі. Тим паче, що був суботник.
Вулиця Ярослава Мудрого дуже гарна, веде від залізничного вокзалу до центру. Дорогою трапляється мені телефон-автомат. Перевірила – працює. Але кабінка пошкоджена, покрита густим шаром пилюки. Давно, ой давно ним не користувалися. І не протирали пилюку з нього та кабіни.
Автобусна зупинка біля РАЦСу – обклеєна рекламними листівками, як всередині, так ззовні. На лавиці порожні пляшки з-під алкогольних напоїв, одноразові пластикові стаканчики. Така картина тільки псує вигляд міста.
У центрі, біля ЦУМа, встановлені бетонні фігури. Дивні. Два в одному. Музичні інструменти і музиканти. На них також позначилися погодні умови – брудні, обшарпані. Аби їх привести до порядку, потрібно не так і багато – помити, почистити стару фарбу і покрити свіжою.
Чесне слово, мені було б ганьба, якби таке побачили мої гості у мене вдома.
Цікаво, чи буде реакція керівників міста? Адже гостей та туристів прибуде до Мукачева чимало – у вихідні припадає пік цвітіння сакур.
Тетяна Грицищук, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися