Школяр-геній з Хустщини переміг на Міжнародній олімпіаді з екології в Кенії
Всіх учасників вітали Міністр екології та лісів Кенії, представники інших міністерств і відомств.
11-тикласник Сокирницької школи Валентин Фречка вже кілька років поспіль стає переможцем національних олімпіад з екології та біології. Окрім того, хлопець є постійним учасником Малої академії наук.
Науковий керівник Ольга Сабадош каже, що серед найбільш знакових досягнень учня стала перемога у Всеукраїнському науково-технічному конкурсі “Intel Еко – Україна 2018”, а також геніальний школяр здобув золото на Міжнародному фестивалі інженерних наук та технологій “I-fest” у Тунісі. Тут молодий науковець представив власний науковий проект – виготовлення паперу з опалого листя.
Майже рік школяр разом зі свою вчителькою збирали опале листя з різних дерев: берези, верби, дуба та граба. Далі відсортовували його у певні бокси, де й відбувалися певні хімічні процеси. В результаті ж дослідники отримали целюлозу, а кінцевим варіантом став висушений аркуш паперу.
— Це такий папір, який підходить для екопакетів, можливо й для друкування на принтері. Ми зробили такий висновок, що цей папір набагато економічніше, доцільніше і краще виготовляти, ніж порівняно із целюлози,яка безпосередньо з деревини, – розповіла вчитель екології та хімії Сокирницької школи Ольга Сабадош.
А днями Валентин Фречка взяв участь у Міжнародній учнівській олімпіаді з екології “Golden climate” (Кенія, місто Найробі). Тут юні науковці презентували та захищали власні проекти.
Валентин блискуче представив свій унікальний еко-винахід з виробництва паперу із опалого листя. Цим самим здобув Золоту нагороду та Гран-прі для України.
У червні закарпатський геній поїде в США, у разі успішного захисту технології виготовлення паперу він зможе отримати стипендію для навчання у Сполучених Штатах, пише Khust.Today
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися