52000
15:24 27.032018

В ужгородському дитсадку №29 запрацювала сенсорна кімната. ФОТО

Життя 3696

Сьогодні у дитсадку №29 «Дивосвіт» відбулося урочисте відкриття сенсорної кімнати, на яке завітали Ужгородський міський голова Богдан Андріїв, в.о. начальника управління освіти Марина Пуківська, консул Генерального консульства Словаччини в Ужгороді Даніел Цабан, керівник проекту ГО «Карпатське агентство прав людини «ВЕСТЕД» Микола Яцков, прийшли і завідувачі інших ужгородських дитсадків. Презентувала кімнату присутнім завідувач дитсадка Ольга Чаварга.

DSC_0759

Сенсорна кімната у цьому дитсадочку створена в рамках реалізації проекту «Відкритий сенсорний простір для дітей Ужгорода», за підтримки уряду Словаччини, Словацького агентства з міжнародного розвитку та співробітництва.

Ужгородська міська рада профінансувала роботи з поточного ремонту, тут раніше були підсобні приміщення, закупила систему обладнання – загалом більш ніж на 196 тисяч гривень. Решту обладнання на суму 113,5 тисяч гривень подарувало закладу громадське об’єднання «Карпатське агентство прав людини «ВЕСТЕД»: а це устаткування для розвитку дрібної моторики «Кроки», «Веселка», тактильні доріжки, кольорові річкові камінці, лабіринт, сухий басейн із кульками тощо.

Богдан Андріїв підкреслив, що це перша така кімната, але міська влада ставить за мету зробити такий сенсорний простір у кожному дитячому садочку Ужгорода. Богдан Євстафійович подякував уряду Словаччини за підтримку, окремо відзначив громадського активіста Миколу Яцкова, дякуючи якому у навчальних закладах нашого міста вдається реалізувати такі проекти. До прикладу, у 2016-му році дитсадки отримали професійне кухонне обладнання, закуплене за кошти уряду Японії.

Сенсорна кімната у «Дивосвіті» працюватиме, як інноваційний корекційно-розвивальний метод навчання дітей з вадами дрібної моторики. Заняття, які проходитимуть у вигляді гри, проводитиме психолог, вони будуть корисні всім без винятку діткам. Варто зазначити, що вихованцям дитсадка новий простір дуже подобається, вони із великим задоволенням ходять тактильними доріжками, бігають лабіринтами, граються у басейні з кульками (так званий сухий басейн), малюють на склі різними видами круп, під музичний супровід пишуть на дошці.

Довідково. У сенсорній кімнаті середовище організоване особливим чином, воно складається з великої кількості стимуляторів, які впливають на органи зору, слуху, нюху, тактильні та вестибулярні аналізатори. Саме так і здійснюється розвиток та профілактика «голоду» сенсорних відчуттів. Отже, сенсорна кімната допомагає зберегти і покращити фізичне, психічне та соціальне здоров’я дітей.

Перебування в сенсорній кімнаті сприяє стимулюванню в дітей усіх сенсорних процесів; створенню позитивного емоційного фону; зняттю психоемоційного і м’язового напруження, досягненню стану релаксації та душевної рівноваги; активізації функцій центральної нервової системи; розвитку загальної та дрібної моторики, корекції рухових порушень, зміцненню опорно-рухового апарату; реабілітації дітей з підвищеною агресивністю та аномальною поведінкою; реабілітації дітей, що зазнали насильства або інших стресових ситуацій; розвитку мовлення та пізнавальної діяльності дошкільнят.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах