51382
09:39 16.032018

Закарпатських журналістів запрошують до участі в «Школі журналістської етики»

Життя 2257

Координатор проектів ОБСЄ в Україні запрошує практикуючих журналістів, редакторів місцевих видань, а також медіадіячів до участі в «Школі журналістської етики в конфліктних та пост-конфліктних суспільствах».

pexels-photo-320617

Метою школи є посилення обізнаності українських журналістів та медіа-активістів у питаннях журналістської етики конфліктно-чутливих аспектів медійної роботи, а також щодо ролі медіа у суспільствах із високим рівнем соціальної напруги. Окрім теоретичних занять та експертних дискусій, учасники матимуть змогу отримати нові практичні навички під час авторських тренінгів та воркшопів.

Програма школи складатиметься з трьох 4-денних навчальних модулів, які будуть проведені у різних містах України (Костянтинівка – 16-19 квітня 2018 року, Ужгород – 4-7 червня 2018 року, Маріуполь – 6-9 серпня 2018 року). Відібрані до участі у школі журналісти зобов’язуються взяти участь у всіх трьох етапах. Витрати на проїзд, проживання та харчування учасників, а також на роздаткові матеріали покриваються організаторами.

Серед тем які включатиме програма Школи: етика як філософський концепт та його співвідношення із журналістською роботою, теорія конфлікту в українському контексті, журналістська етика та стандарти в умовах сучасних медійних реалій, медіа-грамотність та критичне мислення, висвітлення соціальних конфліктів та робота журналіста із вразливими групами населення, журналістика в соціальних мережах та кібер-безпека, робота з даними та їх візуалізація, громадянська журналістика та активізм тощо.

Під час навчання учасники матимуть можливість не тільки отримати знання із перелічених тем, а й обговорити в групах складні професійні питання з якими стикаються під час роботи.

Також під час школи заплановані зустрічі з місцевими активістами та лідерами думок, українськими та іноземними журналістами, медіаекспертами та експертами- конфліктологами, групові практичні завдання, проведення дебатів та кіноперегляди.

Учасники також будуть отримувати завдання для виконання між модулями для закріплення отриманих навичок. Очікується, що результатом роботи стануть матеріали, найкращі з яких будуть опубліковані в провідних виданнях.

Перший модуль програми відбудеться з 16 по 19 квітня у м. Костянтинівка Донецької області.

Відбір учасників здійснюватиметься на конкурсній основі.

Школа проводиться в рамках проекту «Розвиток конфліктно-чутливої журналістики в Україні», який здійснює Координатор проектів ОБСЄ в Україні за підтримки урядів Норвегії, Сполучених Штатів Америки, Великобританії та Литви.

До участі запрошуються:

Практикуючі журналісти (в т.ч. фото- і відео-журналісти) редактори та фрілансери з усіх регіонів України, особливо представники регіональних медіа;

Журналісти та медіадіячі, які працюють з соціальними та чутливими темами, а також журналісти, які працюють в конфліктних регіонах України;

Критерії відбору:

Підтверджений досвід роботи в українському медіа-секторі;

Робота з соціально чутливими темами та/або досвід роботи у зонах конфлікту;

Готовність обговорювати етично чутливі питання у форматі відкритого діалогу та взаємоповаги.

Очікування від учасників:

Відповідальне ставлення та активна участь у заняттях всіх трьох модулів, виконання практичні завдань під час модулів та між ними;

Для повноцінної участі у школі, очікується що учасники ознайомляться із підготовчими матеріалами, які будуть їм надані перед кожним модулем.

Необхідні документи для конкурсного відбору учасників:

Коротке резюме з переліком посилань на попередні матеріали, медійні проекти тощо;

Мотиваціний лист (максимум одна сторінка) ;

Контакти двох осіб, які могли б надати рекомендацію.

Дедлайн подачі заявок на участь у Школі – 15 березня 2018 року

Прохання надсилати заявки на емейл: yuliia.popyk@osce.org

Телефон для довідок: +380 632 283 199

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах