В Ужгороді обговорювали пропозиції щодо перейменування провулків, вулиць та площ міста
Громадські слухання з обговорення пропозицій щодо перейменування провулків, вулиць та площ Ужгорода, які повторюють назви вулиць, а також перейменування вулиць у зв’язку зі зверненням депутата, відбулися напередодні у міській раді.
Перелік вулиць, провулків та площ міста, що рекомендуються до перейменування, було розміщено на сайті міської ради 27 грудня 2017 року, до 20 лютого 2018 року можна було подавати свої пропозиції та зауваження до запропонованого списку.
Були пропозиції перейменувати:
1) площу Андрія Бачинського – на площу Марії-Терезії;
2) провулок Ботанічний – на провулок Ботанічний сад;
3) провулок Грибоєдова – на провулок Миколи Леонтовича;
4) провулок Добролюбова – провулок Івана Пулюя;
5) провулок Залізничний – на провулок Автовокзальний;
6) провулок Іштвана Мартона – на провулок Крайній;
7) провулок Короленка – на провулок Панорамний;
8) провулок Кошицький – на провулок Адольфа Лібшера;
9) провулок Криничний – на провулок Джерельний;
10) провулок Мечнікова – на провулок Добросусідський;
11) провулок Насипний – на провулок Інженерний;
12) провулок Підгірний – на провулок Кафедральний;
13) провулок Собранецький – на провулок Гуменний;
14) провулок Театральний – на провулок Пасаж;
15) провулок Університетський – на провулок Освітянський;
16) провулок Чкалова – на провулок Базарний;
17) провулок Шевченка – на провулок Кобзарський;
18) провулок Володимирський – на провулок Променистий;
19) вулицю Кароля Мейсароша – на вулицю Антона Кашшая;
20) вулицю Антона Кашшая – на вулицю Кароля Мейсароша.
Під час громадського обговорення до робочої групи надійшло кілька пропозицій. Зокрема, два звернення Мукачівської греко-католицької єпархії проти перейменування площі Андрія Бачинського, 7 колективних звернень від ОСББ, ЖБК проти перейменування провулку Університетського, 2 звернення проти перейменування провулку Шевченка, у тому числі одне колективне, одне звернення проти перейменування провулку Володимирського, одне колективне звернення проти перейменування провулку Криничного.
Крім того, на громадських слуханнях звучали пропозиції, щоб провулку Залізничному присвоїти ім’я Дмитра Поповича – педагога, письменника, громадського і церковного діяча. Він працював викладачем в учительській семінарії в Ужгороді, згодом був висвячений на греко-католицького священика, бурав участь в освяченні Народного дому «Просвіта» разом з Августином Волошиним тощо. Похований на кладовищі «Кальварія». Питання про перейменування цього провулку розглянуть додатково.
Через зауваження учасника громадських слухань на довивчення зняли і питання перейменування вулиці Кароля Мейсароша (колишня Івана Туряниці) на вулицю Антона Кашшая і навпаки, тобто поміняти місцями, за зверненням мешканців вулиці Кароля Мейсароша. Аргументи: на цій вулиці жив художник і нині живе його родина.
Більшістю голосів присутні залишили без змін назви площі Андрія Бачинського, провулків Університетського, Тараса Шевченка, Володимирського та Криничного, назви інших провулків змінили відповідно до пропозицій.
Нагадаємо, це вже другий етап перейменування вулиць, провулків, площ Ужгорода. Під час першого робоча група уніфікувала порядок написання назви вулиць з іменем особи, виклавши повне ім’я та прізвище.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися