49967
14:37 18.022018

Науковці УжНУ взяли участь у конференції, присвяченій розробці програми збереження громадського здоров’я

Життя 2703

У п’ятницю, 16 лютого, у с. Поляна на Закарпатті відбулася міжнародна науково-практична конференція «Система електронного управління публічним здоров’ям громади». У її роботі взяли участь науковці, дипломати, представники органів місцевого самоврядування, лікарі, підприємці.

1

Ужгородський національний університет на конференції представляли проректор з наукової роботи професор Ігор Студеняк, декан факультету здоров’я людини професор Іван Миронюк, завідувач кафедрою громадського здоров’я факультету післядипломної освіти професор Геннадій Слабкий та директор НДІ засобів аналітичної техніки доцент Йосип Головач.

Проректор УжНУ Ігор Студеняк у вітальному слові зазначив, що «науковці Ужгородського національного університету відразу відгукнулися на пропозицію Полянської об’єднаної територіальної громади долучитися до реалізації пілотного проекту, який передбачає опіку над публічним здоров’ям громади. В Україні це перша спроба такої розробки, тому тут справді необхідно об’єднати зусилля науковців, практиків та місцевої влади. В УжНУ упродовж десятиліть проводяться різнопланові дослідження, результати яких можуть бути використані як при розробці даної програми, так і при її реалізації».

«Час диктує нам нові виклики і люди, які об’єдналися в громади, хочуть бачити результати перетворень, чекають позитивних змін, які впливають на поліпшення якості і умов життя – наголосив Полянський сільський голова Іван Дрогобецький. – Ми вважаємо, що на першому місці має бути турбота про здоров’я жителів громади – що є найбільшою нашою цінністю. Без нових креативних ідей, пошуку оригінальної моделі збереження здоров’я здорових людей і лікування хворих – ми не справимося з цими викликами. Сьогодні у нашої громади є усі можливості для того, аби запропонувати свій варіант опікування здоров’ям жителів громади і стати прикладом для всієї України. Суть нашого проекту полягає у визначенні за допомогою сучасних приладів стану здоров’я кожного жителя, створення електронної бази даних і виготовлення персональної електронної медичної картки.

З іншого боку ми розуміємо, що тривалий час будувати благополуччя громади виключно на курортній галузі безперспективно, тому шукаємо нові сфери розвитку економічної складової. За нашим задумом це має бути надсучасна біофабрика з виробництва екологічних компонентів для оздоровлення людей. Реалізація цього задуму неможлива без найтіснішого поєднання можливостей нашого унікального природного потенціалу з потужними напрацюваннями науковців Карпатського регіону – Ужгородського національного, Технічного (Кошице, Словаччина) та Дебреценського (Угорщина) університетів, які проявляють великий інтерес до співпраці з нами. Тому ми переконані, що наш проект не просто має право на життя, але й стане успішним».

Завідувач кафедрою громадського здоров’я факультету післядипломної освіти УжНУ, голова проблемної комісії «Соціальна медицина» МОЗ та НАМНУ, професор Геннадій Слабкий виступив з доповіддю, яка стосувалася визначення основних завдань та шляхів і методів реалізації програми забезпечення громадського здоров’я, профілактики хвороб. «Медицина рятує одну людину у випадку її захворювання. Громадська охорона здоров’я спрямовує свої зусилля на збереження здоров’я мільйонів людей, – наголосив Г.Слабкий. – На цих засадах базуються й обов’язки, до числа яких належать забезпечення вакцинації, недопущення епідемій та інфекційних хвороб, гарантування безпеки на транспорті і на роботі, зменшення смертності у результаті ішемічної хвороби серця, забезпечення здорового харчування, планування сім’ї та інше».

З доповідями на «Круглому столі» виступили представник президії Національної Академії наук України у профільному Комітеті Верховної Ради, академік Української технологічної академії Микола Шевченко, представник Національної науково-технічної асоціації України, академік УАН Юрій Сенюк, президент Закарпатської торгово-промислової палати, Почесний консул Чеської республіки в Ужгороді Отто Ковчар, сенатор Європейського економічного сенату, Почесний консул Хорватії в Україні Олександр Ротов, Олімпійський чемпіон, багаторазовий чемпіон світу, Європи, заслужений майстер спорту, професор Юрій Стеценко та інші.

Інформаційно-видавничий центр

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
На Закарпатті зранку бригади «швидкої» прийняли пологи у трьох породіль
17:50
Весняні переспіви птахів: на Закарпатті синички просять ціці
15:11
На кордоні з Угорщиною та Румунією закарпатські митники виявили «зайві» електроскутери та авто з хитромудрими сигаретними тайниками
14:06
«Карпати-ШВСМ» не зуміли покращити своє турнірне становище
13:53
Відбувся ужгородський міський етап дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)
12:34
Директорка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору провела зустріч у США із волонтерами
12:01
На Рахівщині провели повчальні лекції для школярів місцевих шкіл
11:37
На Закарпатті патрульні поліцейські спільно із прикордонниками виявили тютюнові вироби
10:49
У Міжгір’ї висадили сакури
10:25
Триває чемпіонат Ужгорода з Кіокушин БуДо карате WKB
09:45
Всі новини