Військовослужбовці Закарпаття отримали унікальну нагоду перекваліфікуватися на працівників туризму
На Закарпатті стартує програма з професійної перепідготовки військовослужбовців та членів їх сімей на цивільні спеціальності, що мають попит на ринку праці. Оскільки в області найзатребуванішими є працівники у сфері туризму та готельно-ресторанного бізнесу, військові матимуть шанс пройти навчання в УжНУ, аби в подальшому працювати у цій галузі.
«Це одна із наймасштабніших програм в Україні. Реалізується вона за фінансування Міністерства закордонних справ Норвегії. Виконувачем програми в Україні є «Міжнародний фонд соціальної адаптації військовослужбовців». Основна мета програми – комплексна перепідготовка військовослужбовців звільнених із запасу. Складається вона із психологічної реабілітації та сприяння у працевлаштуванні учасників проекту з метою поліпшення умов життя сімей військовослужбовців.
Перепідготовка здійснюється за допомогою УжНУ. Унікальність цього проекту в тому, що до участі в програмі залучаються військовослужбовці ЗСУ та інших військових формувань, а також члени їхніх сімей», – про це під час прес-конференції розповіла Ольга Костянець, представник ГО «Наше рідне Закарпаття».
Ця програма діє у 17 містах України, вже протягом 10 років. І вже показала хороші результати. Нині на Закарпатті вже є достатньо бажаючих взяти участь у цій програмі. Кількість місць обмежена – це 30 осіб. Навчання стартує вже 26 лютого.
«Ті хто будуть на курсах повинні не просто вивчити теорію, але мають протягом короткого часу відкрити свій бізнесу сфері туризму, або бути працевлаштованими. Ми домовилися, що на курсах будуть мотивовані особи, які хочуть працювати і показувати хороші результати. Під час курсів передбачена не тільки теоретична підготовка, але й практична. Сподіваюся, що вже до кінця курсу, а це початок літнього сезону, ми покажемо хорошу статистику працевлаштування», – розповів професор Ужгородського національного університету Федір Шандор.
Як розповів Василь Братасюк, майбутній слухач курсів, така програма – гарна нагода навчитися чомусь новому.
«Це для мене щось цікаве, невідоме. Я хочу щось навчитися, дізнатися, як це правильно робиться, отримати якийсь новий досвід. Мати згодом більше можливостей для певного руху в житті в подальшому», – наголосив хлопець.
Після завершення курсів усі учасники отримають відповідні сертифікати про їх проходження від Ужгородського національного університету та норвезького вишу NORD.
Христина БІКЛЯН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися