В Ужгороді обговорили проблему торгівлі людьми
Сьогодні, 31 січня, в прес-центрі Закарпатської ОДА провели брифінг на тему: «Співпраця державних структур та громадського сектору у сфері запобігання торгівлі людьми».
Участь в прес-конференції взяли директор департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА Михайло Петрішка, начальник Служби у справах дітей Світлана Якімеліна, голова правління Закарпатської громадської жіночої організації «Веста» Інна Сабадош.
Щороку тисячі громадян України потерпають від торгівлі людьми. Цей вид злочину за кримінальними прибутками займає третє місце у світі після нелегальної торгівлі зброєю та наркотиками.
Михайло Петрішка розповів, що протягом минулого року велася тісна співпраця в питанні протидії торгівлі людьми. Він наголосив, що діти є тією вразливою категорією населення, які піддаються найбільшому ризику можливості фактичної торгівлі людьми. В таку ситуацію може потрапити кожна дитина, не залежно від того, в якому вона перебуває середовищі, якої статі чи якої соціальної приналежності.
З метою протидії торгівлі людьми фахівцями було проведено ряд заходів, серед них семінари та вуличні акції. Пан Михайло наголошує, що саме після таких акцій суттєво збільшується кількість дзвінків на гарячу лінію 527, адже люди хочуть дізнатися більше інформації щодо працевлаштування закордоном та яким чином можуть захистити себе у складній ситуації.
Протягом минулого року, згідно офіційних даних, від торгівлі людьми на Закарпатті постраждали 23 людини. Законом України «Про протидію торгівлі людьми» передбачено надання одноразової допомоги таким особам в розмірі трьох прожиткових мінімумів, тобто 5286 грн.
Світлана Якімеліна теж наголосила на тому, що саме діти знаходяться в найбільшій групі ризику, особливо їх залучають до жебракування та злочинної діяльності. Часто дитяча праця використовується на підприємствах, через що проводяться вибіркові перевірки щодо дотримання прав неповнолітніх на працю.
Під час заходу обговорили результати реалізації в області освітньо-практичного проекту «Розбудова спроможності служб у справах дітей, а також персоналу державних дитячих закладів опіки і піклування щодо ідентифікації дітей, які постраждали від торгівлі людьми, та надання їм допомоги в рамках національного механізму взаємодії суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми». Метою проекту було підвищення кваліфікаційного рівня тих людей, які працюють з постраждалими дітьми.
Так, Інна Сабадош зазначила, що в рамках проекту було проведено дві масштабні інформаційні кампанії приурочені до 18 жовтня – це Європейський день боротьби з торгівлею людьми та до 2 грудня – Міжнародного дня боротьби за скасування рабства. Такі акції допомагають людям зрозуміти наявність проблеми та усвідомити з чим вони можуть зіштовхнутися в подальшому.
Варто додати, що за даними ООН щорічно через міжнародні кордони продають від 600 до 800 тисяч осіб. За оцінками Міжнародної організації праці в Україні з 1991 року понад 120 тисяч українців постраждали від різних форм сучасного рабства – сексуальної та трудової експлуатації, використання у порнобізнесі, примусового жебрацтва.
Вікторія КОПИНЕЦЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися