Понад 600 тисяч закарпатців страждає від серцево-судинних захворювань
Сьогодні захворювання серця є однією з найчастіших причин смертності в усьому світі – щороку воно забирає понад 17 мільйонів людських життів. За прогнозами експертів до 2030 року ця кількість зросте до 23 мільйонів осіб. Україна не є винятком, адже 68 % населення страждає на захворювання серця та судин. Тож лікування та вчасна діагностика серцево-судинних захворювань є вкрай важливою.
Про це під час брифінгу розповіли головний лікар Закарпатського обласного клінічного кардіологічного диспансеру Роман Соскида, заступник директора департаменту охорони здоров’я Закарпатської ОДА Іван Гуштан та консультант з управління субпроектом Світового банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області» Ганна Романко.
Варто зауважити, що в Закарпатті протягом 2017 року зареєстровано понад 630 тисяч осіб, які страждають від серцево-судинних захворювань, серед них гіпертонічною та ішемічною хворобою, гострим інфарктом міокарду. Так, минулого року від цих захворювань загинуло близько 9 тисяч закарпатців.
Інфаркт міокарду ефективно лікується, якщо своєчасно звернутися за медичною допомогою, тобто викликати швидку протягом перших 10-15 хвилин. На порятунок є всього кілька годин, за які медики повинні встигнути зняти кардіограму, провести за необхідності розчинення тромбів, що закривають кровоток та доправити хворого у медзаклад, де в операційній на нього вже чекатимуть лікарі. Медики обласного кардіодиспансеру проведуть необхідну маніпуляцію, яка дозволяє відновити кровоток у вражених судинах.
Поки-що ці маніпуляції здійснюють лише в Ужгороді, але вже найближчими місяцями в місті Хуст буде відкрита ще одна така операційна. Це дозволить значно скоротити час транспортування пацієнтів до медзакладу, а відтак, більш ефективно та швидко усувати наслідки небезпечних гострих серцевих станів.
Головний лікар кардіологічного диспансеру Роман Соскида зазначає, що на базі медичного закладу функціонує цілодобове рентген-хірургічне відділення, яке забезпечує надання ургентної допомоги хворим з ішемічною хворобою серця. Щороку у відділенні проводиться понад 2,5 тисячі агіографічних обстежень та 600 стентувань.
Разом з тим, з вересня 2015 року в області реалізується спільний проект МОЗ та Світового Банку «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей в Закарпатській області». Його мета підвищення якості та своєчасності надання медичних послуг пацієнтам із серцево-судинними захворюваннями. Загальна вартість проекту 6,5 млн доларів, в тому числі співфінансування місцевих бюджетів 730 тисяч доларів.
Наразі в рамках проекту закуплено 22 повнопривідні автомобілі спеціального призначення для Закарпатського територіального центру екстреної медичної допомоги. Цими «швидкими» вже здійснено 7200 виїздів.
Крім того, для обласного кардіодиспансеру придбали ехокардіоскопічний апарат. Візуальне зображення 3D дозволило покращити якість діагностики пацієнтів з клапанними вадами серця та своєчасно провести лікування пацієнтів при наявності тромбів.
Вікторія КОПИНЕЦЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися