4887
23:38 15.052016

Над прірвою в житті: закарпатський руфер Іван Кіраль. ФОТО

Життя 8529

Від його неймовірних роликів на youtube мороз іде по шкірі. 18-річний закарпатський руфер поставив на вуха всю Україну і став справжнім героєм Інтернету. Іван Кіраль на Південному мості в Києві

На його рахунку безліч екстремальних підйомів та небезпечних трюків. Йому вдалося підкорити без страховки не тільки елеватор у рідному селі, але й найвищі висотки в Україні.

Іван Кіраль народився і виріс у с. Горонда, що на Мукачівщині. За фахом хлопець – автослюсар. Розповідає, що незвичне захоплення з’явилось абсолютно несподівано рік тому.

«Якось побачив 20-метрову вишку й вирішив на неї вилізти. Мені сподобалося це відчуття. Воно мене захопило, тому я продовжував проникати на різні об’єкти в селі: закинуті склади, елеватор, мобільні вишки. Багато займався, а з часом намагався доповнювати підкорення вершин різними акробатичними трюками. У мене не було можливості поїхати кудись далі від села тренуватися, тому я розважався як тільки міг», – розповідає юнак.

Трохи згодом руфер почав їздити в найближчі міста – Ужгород та Мукачево, аби там улаштовувати карколомні трюки на дахах. В обласному центрі Івану вдалося забратися на найвищий готель міста – 14-поверховий «Інтурист».

«На відео, яке ми викинули в Інтернет, видно, що там, на даху, я роблю стійку на руках та повисаю із краю висотки на одній руці. Окрім цього,

біжу по краю даху, перестрибуючи прірви. Після цього в мене з’явилася ще низка відео з ужгородської 100-метрової котельні, мостів та башт», – каже Іван.

Юний екстремал розповідає, що справжнім проривом у його захопленні стала поїздка до столиці України. Там він познайомився з іншими руферами. Тоді хлопець почав підкорювати хмарочоси, мости, будівельні конструкції та інші висоти міських ландшафтів, серед яких Південний міст (135 м) і Кловська вежа (168 м).

jU6fEvgfAms

«Задоволення від руфу визначається не тільки фактом того, що ти кудись заліз. Ти отримуєш радість на всьому шляху, – розповідає юнак. – Коли знаходишся на висоті, тебе переповнює адреналін. Страх – це просто те, заради чого хочеться жити. Уся фішка в тому, що його потрібно спрямувати в правильне русло. Якщо страх – ворог, зробити з нього друга. Змусити, щоб він працював на тебе, а не ти на нього. Щоб він давав тобі силу. Відчуття рівноваги приходить у процесі. Це все з’являється поступово. Головне – іти».

До такого незвичного хобі батьки Івана Кіраля ставлять негативно. Але попри скандали в сім’ї хлопець продовжує займатись улюбленою справою і переконує, що впевнений у тому, що робить.

«Коли я тільки починав, то ретельно замітав сліди, аби, бува, батьки не побачили відео чи фото з підкорення вершин. Але все таємне, колись стає явним. Тепер мені вже немає сенсу, щось приховувати. Розумію, що батьки хвилюються за мене. Але це моє життя. Я не знаю, що далі буде. Чи принесе це в житті мені якусь користь. Поки що я просто роблю те, що мені подобається», – каже хлопець.

У рідному селі Іван Кіраль – зірка. Хлопці рівняються на нього, а дівчата вишиковуються в чергу, щоб познайомитися з ним. Багато хто заздрить йому. Тільки не знати, чи знайдуться такі люди, які позаздрять його батькам. Бо як кажуть у народі: «Береженого і Бог береже». Для батьків головне, щоб їхні діти були здорові й щасливі, а не суперекстремальні та безстрашні. Тож перш ніж забратися на карколомну висоту, потрібно подумати про це.

Христина БІКЛЯН

 

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах