На Тячівщині росте ялиця, з якої виготовляли унікальні скрипки «Страдіварі»
Про необхідність заповідних найцікавіших в ґрунтовому, геоботанічному і флористичному відношенні лісових ділянок говорили і говоритимуть у всі часи.
Всім відомі державні лісові господарства, діяльність лісівників, яка розподіляється на захист, охорону лісових насаджень, лісовідновлення після заготівлі та розведення молодих лісів на розсадниках. Однак не всі знають, що в підпорядкуванні держлісгоспів є й заказники.
Ось так на території Брустурянського лісомисливгоспу розташовано декілька природних заказників загальнодержавного значення, повідомила «Карпатському об’єктиву» прес-служба Закарпатського ОУЛМГ.
Один з таких – «Гладинський», площа якого становить 130 га, знаходиться у підпорядкуванні Турбатського лісництва, кв.23, тип ботанічний.
Як розповідає лісничий Турбатського лісництва Дмитро Чуса, заказник «Гладинський» – це одне з найкрасивіших місць на території лісництва. Це саме те місце, де можна сховатися від міської метушні, пройтися лісовими стежками, насолодитися ароматом хвої, квітів і трав. Заказник є унікальною природною перлиною, оскільки тут розмістилося єдине місце зростання ялини і ялиці резонансної на кам’янистих глибах, вік 300-400 років. Заказник має наукове, природоохоронне та пізнавальне значення, є цінною лісонасіннєвою ділянкою. І лісові господарники впритул займаються охороною і захистом природи на цьому незайманому куточку природи.
Гладинський заказник розташований на схід від села Лопухова Тячівського району Закарпатської області, на північно-західних схилах Свидовецького масиву, на лівобережжі річки Турбат (верхів’я Тересви).
Площа заказника 130 га, створений 1974 року. Деревина цих дерев має особливо цінні для виготовлення музичних інструментів, зокрема, скрипки «Страдіварі». І раніше з неї виготовляли ці унікальні музичні інструменти.
Тваринний світ представлений типовими для Карпат видами: ведмідь бурий, куниця кам’яна, олень карпатський, саламандра, гадюка звичайна, а також тритон альпійський, занесений до Червоної книги України.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися