До чинадіївського замку з’їдуться флористи з різних куточків України
В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, головною темою якої стало проведення 14-15 травня у чинадіївському замку Сент-Міклош унікального фестивалю квітів «Кохання в Сент-Міклош».
Захід організовує Асоціація Українських Флористів за сприяння родини Бартошів. Приїдуть флористи з Луцька, Харкова, Дніпропетровська, Запоріжжя, Вінниці, Луганська, Миколаєва, інших міст.
Як розповіла Вікторія Соловей, представник асоціації українських флористів та координатор фестивалю, розповіла, що квіткових фестивалів не так багато, а в Україні взагалі немає. Хоча це світова традиція – проводити такі фестивалі у замках. «У Європі багато замків, є на що подивитися і надихатися. Виникла ідея, провести такий фестиваль і у нас», – каже Вікторія Соловей. За її словами, надихнула на задум жінку екскурсія у замку Сент Міклош. «Приходить інколи момент, коли задумуєшся над сенсом буття і зустрічаються люди, які допомагають знайти сенс. Я побувала у замку, послухала екскурсію, яка мене дуже вразила. І на черговому зібранні Асоціації Українських флористів запропонувала колегам зробити такий фестиваль, всі одностайно підтримали», – додає Вікторія Соловей.
Гості фестивалю зможуть помилуватися красою квітів та квіткових інсталяцій, які будуть не лише всередині, але і зовні замку. До фестивалю 10 команд приготують спеціальні інсталяції, присвячені темі кохання. У замок вже завезено 30 тис. троянд. Виглядатиме це дуже масштабно. Запланована також і музично-розважальна програма у виконані львівського театру “Воскресіння”, гуртів “Плесо”, “Батяри” тощо.
Інна Петренко, координатор національних та міжнародних конкурсів Асоціації Українських Флористів каже, що українські флористи часто їздять закордон, де демонструють своє вміння та майстерність. Цього разу організатори хочуть продемонструвати роботи флористів для українців, особливо в історичному контексті. «Коли заходиш у замок, пролітає декілька століть і зразу бачиш, які квіти ставили 20-30-40 років тому. У кожного буде своя ідея, суто про кохання. Фестиваль дає змогу відтворити технічні інноваційні ідеї, тому кожна кімната замку буде настільки різною, що це вразить, – каже Інна Петренко. – Флористику сприймають як ремесло, а ми хочемо, щоб люди побачили її як мистецтво».
Йосип Бартош, художник та орендатор замку Сент-Міклош каже, що чекали такого заходу дуже давно. «Краще нехай будуть квіти, ніж була автобаза (раніше у замку була автобаза),- каже Йосип Бартош. – Квіти все були у замку, троянда – це є символ таємниці, замок- це таємниця. 30 тисяч троянд -це 30 тис. маленьких таємниць. Нам будуть допомагати зрозуміти, як у цих замках зароджувалася культура, була потреба зрозуміти той тонкий аромат. Ми дуже раді, що фестиваль відбудеться і дуже здивовані тим, як працюють флористи: вправно і майстерно».
Флористи для композицій будуть також використовувати природній матеріал: букове листя, гілки дерев, скошену траву. «Вся флористика, яку бачимо щодня, – комерційна. Ми покажемо на фестивалі зовсім іншу флористику. Це буде мистецтв, сучасний арт, концептуальна флористика. – додає Інна Петренко. – 30% людей цього не зрозуміють, але це вразить їхнє серце».
Початок фестивалю у суботу, 14 травня, об о 12.00, день завершиться виставою львівського театру «Воскресіння». У неділю фестиваль розпочинає роботу об 11.00. У планах зробити фестиваль квітів щорічним.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися