452
21:52 4.042016

Голі гори та сміття – реалії Українських Карпат. ФОТО

Життя 3342

Синевир – це найбільше озеро Українських Карпат і є візиткою Закарпатського краю і України.

en24aw7eYUc-2

Про це озеро пишуть вірші, малюють картини, воно є натхненням для багатьох художників, про нього знімають фільми. Помилуватися красою, яка утворилася понад 10 тисяч років тому, приїжджають не лише українці, але й люди за кордону. Туристи із задоволенням долають сотні кілометрів, а в регіоні відносно непогано облаштована туристична галузь: будиночки, відпочивальні комплекси.

Чудова природа, надзвичайно чисте повітря, мальовничі гори, покриті стрункими ялинками, – такими були наші очікування, коли ми вирішили поїхати на відпочинок до Морського ока.

Однак, не все так добре, як того хотілося.

Розбита дорога, голі гори і сміття біля річки, серед дерев, просто на узбіччі дороги, – такою була наша реальність, як тільки ми потрапили на територію Воловецього та Міжгірсього району.

nWqLVlI31PY

Не буду наводити смуток, або ж розповідати про своє розчарування, але в нашій країні давно не дбають про ту красу, яка була дана матінкою-природою. Це не новина і я Вам не відкрила Америку.

Біда лише у тому, що це стосується не лише влади, але й українців. Бо ж за вирубкою дерев стоять не прості люди, а дороги це одна із вічних проблем в нашій країні. Однак сміття, це найменше, що ми можемо контролювати і за чим слідкувати власноручно.

Протягом дороги перед нами проїхало дві машини, що перевозили зрубані дерева. Я не пишу про те, що вони це робили нелегально, бо ж документів на дозвіл я в них не провіряла. Але для нас всіх ті машини були приводом подумати про те, як легко знищується природа.

«Насправді, я не розуміла, що вирубка дерев настільки серйозна проблема, як про це пишуть у новинах. Але коли побачила це на власні очі, то зрозуміла, що ЗМІ недарма так багато про це пишуть», – розповіла Андріана.

«Ніколи не розумів людей, які ось так можуть засмічувати природу. Ніколи не розумів, як можна так недбало ставитися до того, що нас оточує. Відпочити, а потім на тому ж місті викинути сміття», – прокоментував для Карпатського об’єктиву Крістіан.

Тут зрозуміло одне, заради грошей люди можуть продати все. Вони ж розуміють, до яких наслідків призводить їхня діяльність, але це їх не зупиняє. Засуха, порушення тендітної рівноваги екосистем Землі, зникнення видів і багато інших проблем.

Варто розуміти, що не природа прийшла до нас, а ми оселилися на цій землі і прийшли до неї, то ж маємо цінувати її і берегти.

Іванна Бондарук

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Переправляли до Румунії двох «клієнтів» за 8 тисяч доларів США – на Закарпатті затримали спільників
16:02
В Мукачеві притягнули до відповідальності чоловіка, який кермував напідпитку та пропонував хабар
15:58
Ужгородські баскетболісти зустрінуться з лучанами та рівнянами
15:51
Довічне позбавлення волі отримав депутат, який підірвав гранати під час засідання сільради на Закарпатті
14:11
Злочинну групу, до складу якої входило двоє жінок, викрили на Закарпатті
13:51
У ФК «Минай» новий рекордсмен за кількістю проведених ігор за команду
13:27
На Закарпатті СБУ викрила доцента вишу, яка за хабарі допомагала «студентам» ухилятися від мобілізації
13:18
У Чопі затримали батька та сина, які викрали автомобіль у місцевого жителя
12:29
У Тячеві затримали водія, який скоїв смертельну ДТП та втік з місця події
12:02
На Закарпатті два підприємця вкрали газу на 33,5 млн грн
11:44
Всі новини