Деякі аспекти безвізових поїздок до країн Шенгену
Безвізові поїздки будуть можливі лише за умови використання біометричного паспорта, після прийняття ЄС відповідного рішення.
На обкладинці паспорта внизу має бути логотип біометрики.
У разі відсутності на обкладинці зазначеного логотипу, паспорт не є біометричним і відповідно не даватиме права на безвізові поїздки. Зазначена вимога стосуватиметься і неповнолітніх громадян України.
Дітям біометричні паспорти можливо відразу після народження. Для цього потрібно звернутись до територіального підрозділу Державної міграційної служби України або до посольства чи консульства України.
Відповідно до законодавства України, безконтактний електронний носій паспорта, як у народі кажуть «чіп», містить три параметри біометричних даних: відцифрований образ обличчя, відцифрований підпис та відбитки пальців рук.
При оформленні закордонного паспорта відбитки пальців рук отримуються у осіб, які досягли 12-ти річного віку, підпис – з 14-ти річного віку, а відцифрований образ обличчя – з народження.
Таким чином, якщо Вашій дитині ще не виповнилось 12-ти років «чіп» міститиме відцифрований образ обличчя; якщо дитині виповнилось 12 років, на «чіп» паспорта буде записано відцифрований образ обличчя та відбитки пальців рук; якщо дитині виповнилось 14 років, «чіп» міститиме усі три параметри біометрики.
В усіх трьох випадках паспорт є біометричним!, за матеріалами Департаменту консульської служби МЗС України.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися