Як протидіяти жебрацтву на вулицях Ужгорода та торгівлі без дозволів
Як протидіяти жебрацтву на вулицях Ужгорода та торгівлі без дозволів сьогодні вирішували на нараді в Ужгородській міській раді за участю представників Держспоживслужби, Національної поліції, патрульної поліції в Ужгороді та Мукачеві.
Як повідомив начальник управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради Андрій Біксей, працівники їхнього управління вже докладно вивчали проблему жебракування і встановили, що цим займаються насамперед мешканці села Концово на Ужгородщині, Перечинського та Великоберезнянського районів, їх щоранку організовано звозять в Ужгород на 4-5 мікроавтобусах.
Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв наголосив представникам поліції, що оскільки жебрацтво заборонено законом, єдиний шлях припинити те, що в центрі міста прохачі, каліки чіпляються до перехожих, на перехрестях мало не кидаються під колеса автівок – впливати на тих, хто робить на цьому бізнес, доставляє і оббирає осіб, готових простягати руку. «Цей ганебний промисел і дуже заважає ужгородцям, і робить негативним туристичний імідж нашого міста. Тільки системна робота правоохоронних органів може вирішити проблему, міська влада готова надавати підтримку, допомогу», – підкреслив міський голова.
Йшлося на нараді і про стихійну торгівлю, вона особливо поширена біля територій ринків. У центрі, біля «зеленого базару», вже трохи навели лад – працівники муніципальної інспекції з благоустрою щоранку не дають можливість ставати продавцям, а, в основному це перед центральним входом до будівлі базару.
На нараді вирішили створити робочу групу, до складу якої запросити, крім представників поліції, ще й працівників Держспоживлужби та Державної фіскальної служби. Відтак спільно, за участю також директорів ринків, депутатів міської ради проводитимуть рейди ринками з вилученням товару, яким торгують у невстановлених місцях. Наголошувалося, що на ринках, у критих приміщеннях більш ніж достатньо місця для продажу, оплата за місце абсолютно поміркована, єдине, чому продавці стають на пішохідну зону – там великий трафік людей і купують навіть ті, хто не планував нічого придбати, але спокусився виглядом товару. Однак при цьому панує повна антисанітарія, харчі реалізуються буквально з пилюки і болота, захаращуються вулиці транспортом, який підвозить товар, а проходи – розкладеним крамом.
На нараді наголошувалося, що тільки системна боротьба зі стихійною торгівлею, благоустрій територій, де вона проводиться, зможе принести результат.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися