4219
14:36 9.052016

На Тячівщині урочисто провели овець на полонину. ФОТО

Життя 1612

Традиційне свято, започатковане ще у 2001 році, після кількарічної перерви знову відбулося в селищі Дубове.

Розпочалося дійство у суботу, 7 травня, в центрі селища, де перед будинком культури було сформовано колони підвод з конями, прикрашені різнобарвними “китицями”, ліжниками та джергами. Про початок свята сповістили звуки трембіт, після чого селищний голова Василь Носа оголосив про його офіційне відкриття.

Місцеві священики різних конфесій провели молебень в честь виходу тваринників та благословили їх нелегкий путь на полонини.

Відтак пішою ходою та на прикрашених возах учасники рушили на місцевий стадіон, де і відбулися масові гуляння. Попереду, верхи на коні з українським прапором прямувала Крістіна Марченко з Тернова, яка займається кінним спортом.

На свято, крім представників обласної і районної влади навідались почесні гості – генеральний консул Румунії в Чернівцях Елеонора Молдаван та перфект повіту Марамуреш Себастіан-Міхел Лупуц, делегація з Угорщини.

На міському стадіоні гостей свята з хлібом і сіллю зустріли дівчата, одягнуті у національне вбрання. Відтак під звуки трембіт на святково прибраній сцені розпочалася офіційна частина “Весняного полонинського ходу”.

Після виступів представників влади за сумлінну працю багатьох фермерів та вівчарів було нагороджено почесними грамотами та подяками обласної й районної влади. Також привітали зі святом усіх присутніх почесні гості – Елеонора Молдаван та Себастіан-Міхел Лупуц.

Символом,,Весняного полонинського ходу” є полонинська ватра, яку щоразу, як відправляють вівчарів на полонин запалюють на вдачу та щасливе літування й повернення їх додому. Як вогонь розгорівся, всі дружньо з учасниками художньої самодіяльності затанцювали національний танок під мелодію у виконанні троїстих музиків.

Гості свята та всі бажаючі мали змогу оглянути виставки робіт народних умільців району з декоративно-прикладного та образотворчого мистецтва. Своїм колоритом зачаровувало різноманіття народних промислів та ремесел. Особливо багато було представлено народної вишивки та різьбарства. І, звісно, родзинка святкування –імпровізована колиба з отарою овець, де вівчарі показали майстер-клас з доїння овець і виготовлення сиру.

Охочі також мали змогу посмакувати бринзою, сиром та іншими вівчарськими делікатесами, взяти участь у конкурсах та іграх. А тим часом на сцені розпочався концерт за участю кращих колективів художньої самодіяльності району та заслужених артистів України й масові гуляння.

Звісно, що основна увага в цей день була прикута до вівчарів та інших працівників сільського господарства, для яких організатори заходу подбали про грошові та інші корисні для господарства винагороди.

Любов Немеш, для Тячів Life

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах
Новини
Оперативники Чопського загону викрили спробу незаконного переміщення партії безакцизних сигарет
16:45
В Україні за останній період почастішали випадки реєстрації захворювання свиней на африканську чуму
15:40
Перший сніг на дорогах – поради для водіїв
15:03
Жіночий форум на Закарпатті об’єднав жінок-лідерок, щоб привернути увагу до їхньої ролі у відновленні України
14:18
До уваги жителів Ужгорода, голів ОСББ, керівників домоуправлінь та підприємців!
13:10
На Закарпатті 4 осіб збиралися перепливати повноводну Тису. Відео
13:04
На Воловеччині чоловік катував товариша, а на Тячівщині хотів заколоти знайомого вилами
20:36
У Хустському районі внаслідок зіткнення легковика та автобуса одна людина загинула та ще одна травмувалась
20:23
На Мукачівщині вогнеборці ліквідували пожежу в житловому будинку
20:11
На Закарпатті дві великі прийомні родини отримали нове житло
19:59
Всі новини