39611
17:01 4.092017

На Воловеччині встановили меморіальну дошку покійному ректору УжНУ Володмиру Сливці

Життя 6530

1 вересня 2017 року  в день знань у селі Котельниця відбулось урочисте відкриття меморіальної дошки українському вченому, доктору фізико-математичних наук, професору, академіку Академії наук вищої школи, двічі лауреату Державної премії України в галузі науки і техніки, Заслуженому діячу науки і техніки України, ректору Ужгородського національного університету Сливці Володимиру Юлійовичу.

21

Встановлено меморіальну дошку на будинку Котельницької ЗОШ І ступенів, в якому він народився та провів свої юні роки, здобув початкову освіту.

Вшанувати пам’ять видатного вченого, який своєю діяльністю в галузі науки і техніки отримав світове визнання, сприяв розвитку науки і освіти не тільки Закарпаття, а й всієї України, прийшли голова районної державної адміністрації Рогова В. Є., Тишівський сільський голова Зубенко І. Я., учні та вчителі Тишівської та Котельницької шкіл, друзі, односельчани, інформує  Воловецька РДА

24-18

Довідка: Сливка Володимир Юлійович народився 21 квітня 1943 в селі Котельниця Воловецького району Закарпатської області.

Закінчив семирічну школу в с. Тишів Воловецького району. Навчався у Виноградівському політехнічному технікумі, де здобув спеціальність техніка-електрика електричних станцій, підстанцій та мереж. З 1960 до 1965 року навчався на фізико-математичному факультеті Ужгородського державного університету.

В 1965 р. В.Сливка вступив до аспірантури УжДУ. Під керівництвом Д. В. Чепура він працював над дослідженням оптичних властивостей кристалів SbSI. В 1970 році — захистив у Чернівецькому державному університеті дисертацію на здобуття наукового ступеня кандидата фізико-математичних наук, а в 1982 році — доктора фізико-математичних наук.

Закінчивши аспірантуру 15 грудня 1968 року, В.Сливка був зарахований на посаду асистента кафедри фізики напівпровідників, а 21 лютого 1970 року став старшим викладачем цієї ж кафедри. З 14 березня 1972 року працював доцентом кафедри фізики напівпровідників.

14 вересня 1973 року В.Сливка був обраний завідувачем проблемної лабораторії синтезу і комплексних досліджень властивостей нових напівпровідникових речовин складного складу. За результатами роботи в лабораторії була написана докторська дисертація «Коливальні спектри і анізотропія міжатомної взаємодії складних халькогенідів і халькогалогенідів». Вона була захищена в 1982 році на засіданні Вченої ради Інституту напівпровідників АН України (м. Київ).

31 жовтня 1983 року В.Сливка був призначений завідувачем кафедри фізики напівпровідників. 19 квітня 1985 року йому присвоєно вчене звання професора. Через рік (10 квітня 1986 р.) — нова посада — проректор з наукової роботи. Ще через два роки (13 квітня 1988 року) призначення ректором Ужгородського державного університету.

Загинув Володимир Сливка 24 травня 2004 року при загадкових обставинах. Поховaний на кладовищі «Кальварія» в м. Ужгород.

telega
Підписуйся на наш телеграм канал!

Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.

Підписатися
Слідкуйте за нами у соцмережах