У Перечині буйно квітнуть розкішні каштани, а в Ужгороді – кроновані. ФОТО
На Закарпатті майже у всіх містах ростуть каштани. Травень – час їхнього цвітіння. Дерев, на яких буйно квітнуть білі свічки, у наших парках, скверах росте багато. Проте рожевих – дуже рідко. У Перечині при центральній дорозі (біля школи-інтернату) кремезні два каштани так і привертають увагу перехожих та водіїв – призупиняються, аби сфоткатися на фоні рожевих свічок.
– Наша сім’я часто подорожує Україною. На згадку фотографуємося біля родзинок у всіх населених пунктах. Рожеві каштани вкрай рідко зустрінеш, – розповідає пані Віра з Івано-Франківщини. Вона разом з чоловіком та двома дітьми на Великодні свята приїхали на Закарпаття.
В Ужгороді теж буйно цвітуть каштани, і навіть ті, що кронували біля Перечинського вокзалу.
– Коли обрізали дерева, то мало не похворілася, – каже 70-річна ужгородка пані Маргарита. – Щороку збирала цвіт з каштанів і робила настоянки, бо маю хворі ноги. А тепер куди маю йти? Радує, що бодай трохи є цвіту на деревах.
Каштан у всі пори року красивий. Окрім того, він ще і хоснавний (корисний). З деревини виготовляють фанеру, меблі. Бочки використовують для настоювання і зберігання вин, коньяку, віскі, рому і бренді.
Деревина, кора і листя містять від 6 до 14% танінів; їх використовують для отримання екстракту для дублення шкір.
Каштан з давніх часів використовується як плодове дерево. Плоди каштана багаті вуглеводами і білками, їх смажать і печуть, з них отримують високоякісні добавки в борошно і кондитерські вироби.
Тетяна Грицищук, фото автора
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися