В Ужгороді оголосили результати проекту «Відкрите місто»
В Ужгородському прес-клубі відбулася прес-конференція, на якій були представлені результати проекту «Географічне поширення проекту «Відкрите місто» на нові міста Закарпатської області».
Анастасія Бачинська, керівник організації ГО «МІЦ «За професійну діяльність» «розповіла, що у рамках згаданого проекту вдалося підключити до платформи «Відкрите місто» міста Чоп, Перечин, Великий Березний і Берегово. «Платформа забезпечує так зване електронне урядування для членів територіальної громади відповідного населеного пункту. Мешканці можуть зареєструватися у цій програмі із дуже зручним інтерфейсом та сигналізувати місцевій владі про проблеми – відкритий люк, неполатана яма, проблема у дитсадку, будь-які проблеми, з якими стикаємося щодня. Цей запит потрапляє до відповідного відділу. Міста отримують цю програму від Фонду Східна Європа безкоштовно. Крім того, можна не тільки сигналізувати про проблемні моменти, а й мати доступ до карти, де можна відзначати проблемні місця. Це дає змогу побачити, куди слід спрямувати кошти та управлінський ресурс. Третя можливість – розсилка усіх скарг. За бажання, кожен може побачити, про які проблеми сигналізуються мешканці – громадські організації, депутати, будь-хто із небайдужих мешканців, – розповіла експерт. – Запити, які поступили через платформу, є офіційними зверненнями, чиновники нестимуть відповідальність за відсутності відповідної реакції на звернення». До речі, для посадовців проводять безкоштовне навчання по роботі з платформою.
«Реалізація проекту розпочалась з жовтня 2016 року, в рамках якого було заплановано підключити 5 міст до системи Відкрите місто. Ще до початку реалізації проекту ми звертались із відповідними пропозиціями до керманичів міст Виноградів, Мукачево, Берегове, Свалява, Хуст, Іршава, Чоп, Перечин, Тячів, а також в селища міського типу. Очільники цих міст відмовилися від підключення до платформи, мотивуючи тим, що мають зворотний зв’язок на сайті, але це зовсім інша система роботи. Тих, хто підключився, ми навчили працювати, провели тренінги серед населення, розповсюдили інформацію. Можемо констатувати, що у містах, підключених до платформи, вона успішно працює», – розповіла Вікторія Слюсаренко, керівник проекту.
«Приєднання до платформи «Відкрите місто» – це важливий етап переходу до електронного врядування, безпаперового спілкування влади і громади. Воно дозволяє оперативно реагувати на питання, які турбують громаду», – наголосила В. Слюсаренко.
Вона також закликала до співпраці й інші міста Закарпаття. Підключення до платформи «Відкрите місто» є безкоштовним.
В Ужгороді за 2 роки існування проекту «Відкрите місто» надійшло близько 200 повідомлень. Головне завдання системи – не поскаржитися, а навчитися владу і містян спілкуватися з метою вирішення проблеми.
Проект реалізується за підтримки Фонду Східна Європа в рамках програми «Відкрите місто: посилення участі громадян у розвитку місцевої демократії» за рахунок коштів, наданих Фондом Ч.С. Мотта (США).
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися