В Ужгороді провели інформаційну акцію з протидії торгівлі людьми
31 липня, на площі Петефі, що в місті Ужгород відбулася інформаційна акція «Подорожую безпечно», приурочена до Всесвітнього дня протидії торгівлі людьми. Тут організаторами було створено декілька локацій, де закарпатці мали можливість отримати фахову консультацію, задати питання чи просто послухати корисну інформацію.
За даними представництва Міжнародної організації з міграції 230 тисяч українців постраждали від торгівлі людьми. Інна Сабадош голова Закарпатської громадської жіночої організації «Веста», яка є одним зі співорганізаторів даної акції наголосила, що особливо в рамках нещодавно отриманого Україною безвізу громадяни мають розуміти всі тонкощі та особливості працевлаштування за кордоном.
«Важливо, щоб люди усвідомлювали проблематику цього явища та знали куди звернутися. Телефон національної гарячої лінії 527 – спрямований на те, щоб поінформувати українців щодо подорожей та працевлаштування за кордоном, тут вам нададуть всю потрібну інформацію та контакти», – зазначила пані Інна.
Василь Савчин головний спеціаліст з питань протидії торгівлі людьми департаменту соціального захисту населення Закарпатської ОДА зауважив, що наш край межує одразу з декількома європейськими країнами, тому тут спостерігається тенденція виїзду громадян за кордон з метою додаткового заробітку.
«За кордоном закарпатці можуть потрапляти в неприємні ситуації – все залежить від того, наскільки вони поінформовані. Мета сьогоднішньої акції надати максимум інформації щодо питання торгівлі людьми, про всі ті соціальні послуги та матеріальну допомогу, яку можуть отримати українці, що потрапили до халепи. Матеріальна допомога є одноразовою і на даний момент становить 5 тисяч 500 гривень» – додав Василь Савчин.
Найчастішими формами експлуатації є нелегальна секс-індустрія, примусова праця, сурогатне материнство, втягнення у злочинну діяльність і примусове донорство – жертвами стають як жінки, так і чоловіки, а також неповнолітні діти.
Під час інформаційної акції представники міграційної служби, Нацполіції, громадських організацій та фахівці соціального захисту розповсюджували інформаційні матеріали про безпечну міграцію, телефони довіри та соціальну допомогу.
Вікторія КОПИНЕЦЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися