В ужгородському скансені вчилися робити посуд
На два дні ужгородський скансен перетворився на осередок традиційного гончарства.
Для відвідувачів музею працював гончар Олександр Дворак – талановитий молодий майстер, продовжувач традицій закарпатської школи гончарства та славетних гончарів Михайла та Івана Галасів із с. Вільхівка Іршавського району, Лауреат стипендії Президента України в 2012 році за активну творчість, спрямовану на відродження гончарства Закарпаття, повідомив «Карпатському об’єктиву» Закарпатський музей народної архітектури та побуту.
Працюючи з відвідувачами музею, Олександр зазначив, що любов до гончарства змалечку привив йому батько, а перше серйозне захоплення гончарною справою відбулося в 11 років. Сьогодні ж Олександр вважає своєю місією відродження гончарних традицій на Закарпатті, саме тому більшість його виробів є традиційними. Серед них пивники для вина, довжанки для молока, тарілки, кухлі, глечики. До музею гончар привіз чималу кількість своїх виробів, тож нерідко на виході з музею можна було побачити задоволених туристів з придбаними тарілками чи глечиками в руках.
Безліч щирих посмішок, власноруч виготовлених гончарних виробів, радісних облич свідчать про те, що гончару Олександру Двораку разом з музеєм вдалося зацікавити чимало відвідувачів гончарством – давнім таємничим та незвичайним ремеслом.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися