Аграрії Закарпаття працюють над оновленням плантацій табаку, планують вирощувати фундук та розробляють «міцний» бренд краю
Аграрниками області у минулому році зібраний рекордний за всі періоди урожай зернових культур, а обсяг валового виробництва зерна склав 412, 4 тис. тонн, або на 24,1% більше рівня минулого року.
Про це під час брифінгу повідомив директор департаменту агропромислового розвитку облдержадміністрації Юрій Лесьо.
Мета заходу – поінформувати журналістів про стан та перспективи розвитку агропромислового комплексу Закарпатської області.
«Сьогодні сільськогоподарським виробництвом у краї займається 1084 сільськогоподарських підприємств, у тому числі 939 фермерських господарств, з яких 68 – порівняно великі товаровиробники, – зазначив Юрій Лесьо. – Індекс виробництва продукції сільського господарства в усіх категоріях господарств за січень-травень 2017 р, порівняно з відповідним періодом минулого року, становить 101, 7 %, у тому числі сільськогоподарські підприємства – 89, 8 %, господарства населення – 102, 1%. За наведеним показником область займає п’яте місце серед регіонів України. Показник є вищим за загальнодержавний».
За словами посадовця, особливо відчутними стали позитивні зрушення у розвитку традиційних для Закарпаття багаторічних насаджень. Впродовж 2015-2017 років створено півтори тисячі гектарів багаторічних насаджень, зокрема тисяча гектарів засаджено горіхоплідними культурами, 170 гектарів садами, по 40 гектарів ягідники (зокрема Лохина Канадська), більше 20 гектарів – виноградники.
В області наявна достатня інфраструктура для зберігання плодово-ягідних насаджень, майже весь асортимент яблук які на даний час реалізуються роздрібною мережею регіону вироблений сільськогосподарськими підприємствами області. Зокрема, за цей період (2015-17 р) ФГ «Ранет» Ужгородського району завершено будівництво та введено в експлуатацію холодильник з регульованим газовим середовищем ємністю 600 тонн.
Ще одна цікавинка – незабаром область поповниться ще одним «міцним» брендом «Палинкою», яку будуть виробляти у с. Минай на основі плодів сливи, абрикоса та горіхів. Сировину для виробництва міцного напою планується закуповувати та заготовляти від фермерів Ужгородського району.
«Хочу наголосити, що цьогоріч погода була не дуже ласкавою. Друга декада квітня-травня за температурним фоном була найхолоднішою за останні 15 років. Тож через морози ми понесли чималі збитки по персикам та абрикосам, особливо в низинних районах краю», – зазначив пан Юрій.
Що стосується розвитку тваринництва, то тут теж спостерігається позитивна тенденція. На Закарпатті збільшено чисельність поголів’я великої рогатої худоби на 1%, а також свиней. Утім найбільший плюс полягає в тому, що краяни нарешті закуповують племінні тварини.
У планах аграріїв – оновлення плантацій табаку, який є досить якісним. На сьогодні вже є домовленість області із тютюновим заводом у чернігівській області. Також планується вирощувати фундук, а ще збільшити посадку лохини, малини та персика.
Аби досягти кращих результатів, аграрії краю консультуються у садоводів Голландії. Наразі хочуть закупити там новітні установки для обледеніння дерев. Тоді закарпатським персикам та абрикосам не буде страшний навіть самий лютий мороз.
Христина БІКЛЯН
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися