15 лікарів первинної медико-санітарної допомоги протягом трьох днів переймала угорський досвід страхової медицини
Про це мас-медія повідомила головний лікар Берегівського ЦПМСД Руслана Гедеш.
Вона також сказала, що поїздка відбулася з ініціативи угорського уряду. З цього приводу його уповноважений з питань співробітництва і координації урядових дій щодо розвитку Саболч-Сатмар-Березької області та Закарпаття Іштван Грежа наголосив:
– Ми бачимо, що система сімейних лікарів, яка впроваджується в Україні, дуже схожа на ту, що діє в Угорщині. Тому було б корисно обмінятися досвідом, особливо у питанні вільного вибору сімейного лікаря та подивитися, як це працює…
Стажування стартувало 8 червня і тривало три дні. Окрім обміну досвідом, українські лікарі побачили, як працює страхова медицина районного рівня на прикладі міста Ніредьгаза. Вони також оглянули приймальню сімейного лікаря у селищі Ніртелек та відвідали центр первинної медичної допомоги.
Крім усього іншого, у Будапешті група українських медиків побувала в парламенті Угорщини. У столиці сусідньої країни їх щиро вітав уже згадуваний урядовець Іштван Грежа, який зініціював цю вкрай необхідну, важливу для закарпатських лікарів поїздку. Слід сказати, що вона виявилася корисною, а в перспективі наші медики, будемо надіятися (а були вони в закордонному відрядженні з усіх райлікарень краю), впровадять у себе вдома угорський досвід.
Є реальні сподівання, що у нашій медицині таки настануть позитивні зміни. А угорським лікарям будемо завдячувати, що у вкрай важкий період реформування вони підклали плече сприяння та надали допомогу. Про це говорили всі, хто слухав керівників Угорської наукової асоціації лікарів загальної практики – Ренату Пап, очільника національного Фонду медичного страхування Угорщини – Ласла Кьороші та інших. Звучало багато актуальних запитань, на які закарпатські лікарі отримали вичерпні й кваліфіковані відповіді. А також переконалися, що медицина Угорщини працює на рівні європейських стандартів.
Між іншим, у системі Берегівського центру первинної медико-санітарної допомоги працює 55 лікарів, є три вакансії – у селах М. Бийгань, Гут і В. Бакта. Усього цьогорічне свято зустрічали 242 людини цього підрозділу, у т. ч. медсестри, фельдшери, акушерки, водії і техперсонал.
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися