На Виноградівщині відзначили День єдності угорського народу
2 червня в селі Велика Паладь Виноградівського району пройшли святкування Дня єдності угорського народу.
У 2010 році парламент Угорщини ухвалив закон про відзначення цієї пам’ятної дати 4 червня. Тоді угорський уряд заявив: «Кожен член угорської спільноти, що опинився під владою декількох країн, належить до єдиної нації, єдність якої не можуть зруйнувати навіть державні кордони, і це вказує на особисту ідентичність угорців та всієї спільноти взагалі».
Так, у будівлі реформатської церкви відбулося богослужіння, на яке зібралося чимало людей. Зокрема серед запрошених були Йожеф Бугайла, Генеральний консул Угорщини в м. Ужгороді, Ференц Мийкуті, провідний консул Консульства Угорщини в м. Берегові, та Йосип Борто, перший заступник голови Закарпатської обласної ради, заступник голови ТУКЗ –КМКС.
Ференц Мийкуті у своєму зверненні до присутніх зазначив, що в житті кожної людини, крім щасливих моментів, є й сумні, це ж стосується й націй. Угорщина пережила багато подібних подій (і турецьке панування, і життя під час правління династії Габсбургів), але жодна з них не є такою гнітючою, як зміна кордонів держави внаслідок підписання 4 червня 1920 року Тріанонського мирного договору.
«Один з англійських міністрів зазначив, що спокій Європи зник разом із Тріанонським договором, і це дійсно було так. Але минуло чимало часу, країна знову стала на ноги, і тепер ми разом з вами відзначаємо День національної єдності», – додав консул.
Йосип Борто привітав зібрання від імені ТУКЗ – КМКС та нагадав, що це вже 97-ма річниця з часу підписання Тріанонського мирного договору.
«4 червня 1920 року у французькій місцевості Тріанон поблизу Версаля переможці Першої світової війни – країни Антанти – змусили Угорщину, котра зазнала поразки, погодитися на підписання угоди, що визначила нові кордони країни. Таким чином вона позбулася 2/3 власних територій та населення. Тріанонський мирний договір, яким намагалися створити новий порядок у Європі, був несправедливим та жорстоким рішенням стосовно угорського народу. Цей вимушений мир призвів до ще більших проблем та нової війни», – зазначив Йосип Борто.
Заступник голови ТУКЗ – КМКС наголосив, що угорці – сильна нація. Незважаючи на великі втрати, країна змогла відродитися, стати стабільною та зайняти своє місце на світовій арені. Важливою складовою політики уряду Угорщини є підтримка угорських нацменшин, забезпечення їхнього благополуччя. Це стосується і Закарпаття, адже в країні наразі складна економічна ситуація, що негативно впливає на рівень життя місцевого населення. До цього додається й те, що на Сході України ведуться бойові дії. Усі ці чинники змушують населення виїжджати за кордон у пошуках кращого життя, та уряд Угорщини намагається забезпечити нацменшину робочими місцями і кращими можливостями на рідній землі.
Після завершення урочистої частини вихованці місцевої школи виступили з чудовою вокально-інструментальною програмою.
Вікторія КОПИНЕЦЬ
ВІДЕО: Дмитро МИСЬ
Підпишись на наш телеграм канал де кожна новина виводиться відразу після публікації. Будь першим у курсі подій.
Підписатися